banner ad

Po rocznej przerwie wraca Festiwal Książki Opole. Jubileuszowa edycja odbędzie się w czerwcu 2021

20 maja 2021

Obostrzenia powoli zostają znoszone, więc pojawia się coraz więcej informacji o nowych wydarzeniach literackich. Organizatorzy Festiwalu Książki Opole poinformowali właśnie, że jubileuszowa, piąta edycja imprezy odbędzie się w dniach od 11 do 13 czerwca tego roku w centrum miasta.

W drugi weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyką. Na plenerze wydawniczym, w którym udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności. Jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w tętniące życiem Miasteczko Literackie.

Festiwal odbył się już czterokrotnie i od 2016 roku pokazuje mieszkańcom Opola oraz przybyłym gościom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce blisko 200 spotkań autorskich, a do Opola przyjechało ponad 300 wydawnictw. „Dziękujemy za absolutnie niesamowitą, rekordową frekwencję, świetną atmosferę i cierpliwość kolejkową! Zablokowaliśmy pół mojego rodzinnego Opola, przy okazji pokazując, że w tym kraju jednak się czyta. I to na potęgę!” – mówił opolanin Remigiusz Mróz podczas czwartej edycji festiwalu.

Jubileuszowa, piąta edycja festiwalu miała odbyć się w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa organizatorzy zostali zmuszeni do odwołania wydarzenia. Będzie można wziąć w nim udział w tym roku.

„Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny, mimo aktualnej sytuacji pandemicznej. Niestety w tym roku ze względów bezpieczeństwa nie odbędą się wydarzenia współtowarzyszące takie jak warsztaty oraz koncerty. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w organizację tegorocznego wydarzenia” – mówi Judyta Gralka z Fundacji Fabryka Inspiracji PL, która organizuje festiwal.

Więcej szczegółów na temat 5. Festiwalu Książki Opole poznamy wkrótce.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia