Opowiadania Wiktora Jerofiejewa w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

17 lutego 2016

Dramatorium-opowiadania-Wiktor-Jerofiejew
W czwartek 18 lutego w krakowskim Teatrze Barakah usłyszymy opowiadania Wiktora Jerofiejewa w wykonaniu tamtejszych aktorów. Wydarzenie odbędzie się w ramach kolejnej odsłony cyklu „Dramatorium”.

Był Wieniedikt, czas na Wiktora. Ten rosyjski pisarz postmodernistyczny znany jest z ironii, sarkazmu i mieszania rzeczywistości ze snem. Podczas „Dramatorium” aktorzy zaprezentują teksty z książki, która uznawana jest za jedną z najbardziej kontrowersyjnych, skandalizujących i prowokacyjnych w dorobku pisarza i której wiodącym motywem jest miłość. Wiecie, o którą chodzi?

„Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym!

Spotkanie poświęcone opowiadaniom Wiktora Jerofiejewa odbędzie się w czwartek 18 lutego o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. „Dramatorium” przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Chochla-literacka-Chlopaki-z-Baraki

To nie koniec atrakcji literackich, jakie przygotował na ten miesiąc Teatr Barakah. W dniach 20 i 25 lutego zaplanowano dwie imprezy z cyklu „Chochla literacka”. Tym razem, miast przygotowywać kolejne spotkanie z cudzymi tekstami, organizatorzy postanowili przybliżyć gościom imprezy swoją własną twórczość. Usłyszycie opowiadania, reportaże i wiersze w trzech osobliwych odmianach. „Zapraszamy wszystkich, tych młodych i gniewnych, którzy zaprezentować chcą swoje własne dzieła ? sprawmy by nasza impreza stała się tej nocy stolicą polskiego undergroundu!” – namawiają organizatorzy.

Twórcy „Chochli literackiej” to przede wszystkim trójka młodych autorów, których w grupę literacką połączyła praca nad „Nocami Waniliowych Myszy”, projektem Teatru Barakah będącym cyklem spektaklów z elementami kabaretu i piosenki, które cieszą się dużą popularnością w krakowskim świecie rozrywki i kultury. Od ponad roku przygotowują dla ArtCafe Barakah spotkania z literaturą, na których panuje zasada open microphone ? każdy może zaprezentować swój ulubiony fragment lub własną twórczość. Nie brakuje również muzyki a każda z imprez kończy się widowiskowym jam session.

Przygotowanie imprezy:

Dawid Barański ? ukończył zarządzanie kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, usiłuje skończyć dziennikarstwo; jak może to jeździ z plecakiem i bez celu; jak musi, to pisze, choć zdarza się, że pisze jak chce; z natury cynik i malkontent, ale ma znajomych; publikował w „Drugim Obiegu” i na portalu kulturatka.pl; udziela się w redakcji festiwalowej PKO OFF Camera i uzewnętrznia w niezależnym magazynie „Krata Kultury”;

Amadou Guindo ? student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Jagiellońskim; poza tym niepoprawny optymista i niespokojna dusza z kompleksem Piotrusia Pana; Publikował m.in. na portalu Onet.pl, w „Magazynie” oraz „Dzienniku Polskim”; po wyczerpującej publicystycznej tułaczce odnalazł swój artystyczny zakątek w niezależnym magazynie kulturalnym „Krata Kultury”; w chwilach wolnych od marnowania czasu na kulturę prowadzi szkolenia z języka angielskiego; złoty człowiek ? jak nie pije;

Grzegorz Like ? kulturoznawca; z wykształcenia filmoznawca, z zamiłowania krzewiciel tradycji beatnikowskiej i rysownik; krakowski korespondent warszawskiego portalu Magazyn.pl, gdzie od przeszło dwóch lat zajmuje się konstruktywną krytyką literacką i relacjonowaniem krakowskich festiwali (m.in. Conrad Festiwalu i Festiwalu im. Czesława Miłosza); ma na swoim koncie wywiady z takimi ludźmi jak Mark Danner, Jan Jakub Kolski, Paul Auster, Raja Shehadeh i Marcin Meller; obecnie studiuje dziennikarstwo i grozi, że wyda swój zbiór gonzo-reportaży, które własnoręcznie zilustruje.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia