Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki Polcon 2012

19 sierpnia 2012


W dniach 23 do 26 sierpnia we Wrocławiu odbędzie się XXVII edycja Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki Polcon 2012. Gościem specjalnym imprezy będzie Erich von Däniken.

Program konwentu obejmuje pokazy filmowe, sesje gier fabularnych, dyskusje panelowe, konkursy i zabawy, promocje książek i gier fantastycznych, wystawy grafik i malarstwa SF oraz wiele innych atrakcji.

Nie zabraknie również spotkań z autorami, wydawcami i krytykami fantastyki. W tym roku Polcon odwiedzą m.in. Peter V. Brett, Edward Lee, Miroslav Zamboch, Andrzej Sapkowski, Maciej Parowski, Henryk Jasicki, Bogusław Polch czy Jadwiga Zajdel. Gwiazdą tegorocznego konwentu będzie Erich von Däniken – szwajcarski pisarz i publicysta, twórca paleoastronautyki – który w piątek 24 sierpnia zaprezentuje dwa wykłady: „Däniken Total” i „Starożytny Egipt”.

Tradycyjnie podczas Polconu wręczone zostaną Nagrody Polskiego Fandomu imienia Janusza A. Zajdla dla najlepszych polskich autorów w dziedzinie fantastyki. Nagrody przyznawane są poprzez ogólnopolskie głosowanie w dwóch kategoriach: powieści i opowiadania.

Polcon 2012 obędzie się w dniach 23 do 26 sierpnia w siedzibie wrocławskiego Centrum Dydaktyczno-Naukowego (główne miejsce imprezy) oraz w budynkach Uniwersytetu Przyrodniczego. Organizatorem konwentu jest Stowarzyszenie Wratislavia Fantastica.

Więcej informacji oraz szczegółowy program imprezy znaleźć można na stronie: http://polcon2012.pl/.

„Polcon” to najstarszy ogólnopolski konwent miłośników fantastyki, organizowany co roku w innym miejscu przez lokalny klub fantastyki. Pierwsza tego typu impreza odbyła się w październiku 1985 roku w Błażejewku pod Poznaniem. Podczas zeszłorocznej edycji Polcon odwiedziło ponad 2 500 osób.

Poniżej możecie zobaczyć trailer zapowiadający Polconu 2012:

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia