banner ad

Mroczne światy opowiadań Sylvii Plath w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

15 września 2016

dramatorium-sylvia-plath
15 września w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy Teatru Barakah w Krakowie przybliżą twórczość prozatorską amerykańskiej pisarki Sylvii Plath.

„Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Podczas najbliższej odsłony wydarzenia poznamy mroczne światy opowiadań Sylvii Plath, amerykańskiej poetki, pisarki, zaliczanej do grona „poetów wyklętych”, laureatki Nagrody Pulitzera. Plath pisała, że „pewne rzeczy tego świata są niestrawne”. Przekonacie się o tym w trzeci wrześniowy czwartek. Tak jak i o tym, że „Bóg stworzył jeden świat, a człowiek drugi”.

Podczas „Dramatoriów” aktorzy Teatru Barakah wspólnie z widzami czytają i słuchają, dyskutują, oglądają, recytują, śpiewają, wspólnie piją, skaczą z balustrady, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie jest zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium z Sylvią Plath” odbędzie się w czwartek 15 września o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Imprezę przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia