banner ad

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie najprawdopodobniej odbędą się zgodnie z planem

8 czerwca 2020


Organizatorzy Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie poinformowali, że aktualnie nie planują zmiany terminu wydarzenia. Jeśli więc sytuacja epidemiologiczna dramatycznie nie ulegnie pogorszeniu, miłośnicy literatury spotkają się w EXPO Kraków w dniach od 22 do 25 października.

27 maja podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował, że od 6 czerwca będzie możliwość organizacji targów i kongresów. Na wiadomość zareagowali już organizatorzy krakowskich targów. „Wszystkich miłośników książek zapraszamy w dniach 22-25 października do EXPO Kraków. Nasz zespół nie zwalnia tempa, przygotowuje plany, opracowuje program i każdego dnia przyjmuje zgłoszenia od Wystawców, którzy deklarują udział w targach” ? informują.

Przez cztery tygodnie trwały rozmowy Polskiej Izby Przemysłu Targowego z przedstawicielami Ministerstwa Rozwoju, co do ustalenia warunków, na jakich będzie można organizować targi. Organizatorzy muszą zmienić sposób ustawienia stoisk, poszerzyć ciągi komunikacyjne do szerokości minimum 3 metrów i przenieść sprzedaż biletów do Internetu. Na uczestników targów będzie też nałożony obowiązek zasłaniania ust i nosa oraz noszenia rękawiczek.

Aktualnie termin Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie nie jest zagrożony, ale organizatorzy mają świadomość, że wszystko jeszcze może się zmienić. „Z uwagą śledzimy wszelkie postanowienia Ministra Zdrowia oraz rekomendacje Głównego Inspektora Sanitarnego i na bieżąco reagujemy w przypadku konieczności przenoszenia wydarzeń firmy Targi w Krakowie. Oczywiście jeśli tylko sytuacja ulegnie zmianie, będziemy Państwa niezwłocznie informować o wszelkich nowych postanowieniach. Wszak jesteśmy tak samo spragnieni spotkań, jak i odpowiedzialni” ? zapewniają pracownicy Targów w Krakowie.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie to jedno z dwóch największych i najbardziej rozpoznawalnych wydarzeń tego typu w Polsce. Każdego roku w tym święcie literatury bierze udział ?około 68 tysięcy zwiedzających, blisko 600 wystawców z 20 krajów i ponad 800 autorów.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia