banner ad

Literatura żydowska dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

2 lipca 2015

zydowskie-dramatorium
Dzisiejszy wieczór w krakowskim ArtCafe Barakah upłynie pod znakiem literatury. W ramach kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy teatru przybliżą nam twórców żydowskich.

Przy dźwiękach żydowskiej muzyki obcować będziemy z tekstami pełnymi humoru, często kontrowersyjnymi, których autorów łączy żydowskie pochodzenie. Będzie więc Etgar Keret, będzie Hanoch Levin, nie zabraknie Woody?ego Allena? „Załóżcie na głowy jarmułki, weźcie w ręce Tory i menory, zapraszamy na wieczór z literaturą koszerną!” – zachęcają organizatorzy.

Impreza odbędzie się w ramach „Dramatorium”, interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Odsłona cyklu poświęcona literaturze żydowskiej odbędzie się w czwartek 2 lipca o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia