Literatura podczas Open’er Festival 2014

1 lipca 2014

opener-2014-ksiazki
Już w najbliższą środę, 2 lipca, rozpoczyna się Open?er Festival ? największa plenerowa impreza muzyczna w Polsce. Program Trzeci Polskiego Radia wspólnie z Instytutem Książki i Alter Art po raz trzeci przygotował z tej okazji festiwalową bibliotekę.

Biblioteka otwarta będzie dla wszystkich od 2 do 5 lipca! Dla bosych, dla tych, którzy zawsze w trampkach i oczywiście dla wszystkich w kaloszach. Festiwalowych czytelników czekają konkursy, happeningi literackie i nieformalne spotkania ze znanymi polskim autorami. Kontakt z książką zostanie zapewniony wszystkim, dla których czytanie jest przyjemnością i czynnością tak naturalną jak oddychanie i słuchanie muzyki. Ci zaś, którzy dotąd stronili od książek, będą mogli przekonać się, że warto czytać.

Dzięki wydawcom, którzy odpowiedzieli na apel Instytutu Książki i pomogli zapełnić półki biblioteki, wybór tytułów będzie ogromny – nowości i klasyka, coś dla miłośników muzyki, filmu, fantastyki i historii, biografii, reportaży, kryminałów i dobrych powieści. Pojawią się też książki dla dzieci i młodzieży.

W specjalnych konkursach będzie można wygrać kultowe już koszulki Instytutu Książki z Czesławem Miłoszem i Zbigniewem Herbertem wyprodukowane przez Pan Tu Nie Stał. Nie zabraknie również spotkań z pisarzami. W AlterCafe będzie można porozmawiać z: Sylwią Chutnik (3 lipca), Ignacym Karpowiczem (4 lipca) i Małgorzatą Rejmer (5 lipca). Spotkania poprowadzi dziennikarz Programu 3 Michał Nogaś wraz z Szymonem Kloską z Instytutu Książki.

fot. mat. prasowe PR3

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia