Literatura chińska w krakowskim Teatrze Barakah

4 sierpnia 2016

Dramatorium-w-Chinach-plakat
W czwartek 4 sierpnia ArtCafe Barakah zaprasza na kolejną wakacyjną odsłonę „Dramatorium”. Tym razem aktorzy krakowskiego teatru przybliżą widzom literaturę chińską.

„Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą. Literatura chińska to nie byle co, ale tradycja licząca sobie ponad 2,5 tysiąca lat. Od 2000 roku Chińczycy dorobili się już dwóch literackich Nobli (Gao Xingjian jako obywatel Francji oraz Mo Yan). Pierwsze sierpniowe „Dramatorium” poświęcone będzie współczesnym opowiadaniom chińskim, tym najnowszym oraz tym z minionego, XX wieku.

Organizatorzy zachęcają do przyniesienia swoich ulubionych tekstów poetyckich i prozatorskich, których autorzy pochodzą z Chin. „Przeczytajcie je nam, by literatura działa się teraz, by słowa taranowały głowy, wparowywały bez pardonu, podczas gdy szklanka whisky dzierżona w dłoni, a wokół szary papierosowy dym” – piszą.

„Dramatorium” z literaturą chińską odbędzie się w czwartek 4 sierpnia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Imprezę przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia