Literackie podróże w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

24 czerwca 2015

dramatorium-podrozne
W najbliższy czwartek, 25 czerwca, aktorzy krakowskiego Teatru Barakah zamierzają przygotować nas do wakacyjnych podróży. Przygotować – oczywiście – literacko w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium”.

W wakacje się podróżuje i o tym, jak to robić, z kim, co popijając, co łykając, z jaką prędkością w jakiego koloru samochodzie, w co ubranym i z czym w plecaku oraz przede wszystkim gdzie, dowiecie się w trakcie Dramatorium. Sal Paradise i Dean Moriarty w Cadillacu, Raoul Duke i doktor Gonzo w samochodzie wypełnionym po brzegi używkami, Łukasz Ponczyński w marszrutce, Paul Bowles w Tangerze, Gnossos Pappadopoulis na Kubie, Wieniczka w pociągu? Tak widzą podróżowanie w krakowskim Teatrze Barakah.

„Dramatorium” to odbywające się w Krakowie interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

Najbliższa, podróżna odsłona cyklu odbędzie się w czwartek 25 czerwca o godzinie 21:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia