Literacki Piknik nad Wisłą zapowiedziany na 16 i 17 września

6 września 2017


Już 16 i 17 września Bulwary Wiślane staną się warszawskim plenerowym salonem książki. Spotkania z popularnymi i cenionymi autorami, bogata oferta wydawnictw przygotowana przez blisko 70 wystawców oraz liczne atrakcje dla najmłodszych ? a to wszystko w jednej z najatrakcyjniejszych, rekreacyjnych przestrzeni Warszawy!

Na plenerowej scenie nad Wisłą pojawią się znani i lubiani autorzy, a po spotkaniach, już tradycyjnie, można będzie liczyć na autografy. Wśród gości m.in.: Jakub Małecki, Grzegorz Kalinowski, Katarzyna Puzyńska, Małgorzata Gutowska-Adamczyk, Katarzyna Miller, ks. Adam Boniecki, prof. Jerzy Bralczyk, Magdalena Zawadzka oraz laureaci Literackiej Nagrody m.st. Warszawy m.in.: Anna Janko i Magdalena Kicińska.

Literacki Piknik nad Wisłą będzie dla warszawiaków i turystów świetną okazją do zapoznania się z ofertą wydawców i zakupu książek w atrakcyjnych cenach w nadwiślańskiej scenerii. Na pikniku zaprezentują się m.in. wydawcy literatury pięknej, popularnonaukowej, reportażu, literatury dla dzieci i młodzieży, komiksów, książek artystycznych, albumów, poradników i przewodników, a także wydawcy gier. Na Bulwarach można też będzie obejrzeć wystawę poświęconą historii Literackiej Nagrody m.st. Warszawy.

Bulwary Wiślane w nowej odsłonie to idealne miejsce do spacerów, rekreacji i wypoczynku. Na odcinku między mostem Śląsko-Dąbrowskim a Muzeum Sztuki Nowoczesnej do dyspozycji odwiedzających są falujące ławki, plaża, figury ryb wiślanych, plac zabaw z trampolinami, schody do samej rzeki oraz plac Uniwersytecki ze sceną. Najważniejsze walory tej przestrzeni to różnorodne funkcje rekreacyjne ? od pluskowiska po plaże, strefy rekreacyjne, pawilony i amfiteatr. Wszystko w oprawie pięknej zieleni.

16 i 17 września w tym wyjątkowym miejscu odbędzie się plenerowe, otwarte dla wszystkich wydarzenie literackie. Wstęp na piknik jest bezpłatny.

fot. Adrian Grycuk / Wikimedia Commons / CC BY-SA 3.0

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia