Literacka wyprawa nad morze w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

25 sierpnia 2016

Dramatorium_nad_morzem
W czwartek 25 sierpnia aktorzy krakowskiego Teatru Barakah zapraszają na morską odsłonę „Dramatorium”, interdyscyplinarnego, internacjonalnego, intermedialnego, intertekstualnego spotkania z literaturą.

„Morze, zapewne wskutek zawartej w nim soli, nadaje szorstkość zewnętrznej powłoce swych sług, lecz zachowuje słodycz ich ducha” ? pisał Joseph Conrad. Podczas najbliższego „Dramatorium” będzie można przekonać się, ile prawdy kryje się w słowach autora. Wspólnie z Paulem Kempem, alter ego Huntera S. Thompsona, odwiedzimy wybrzeże Portoryko, przeżyjemy kilka marynarskich dni z Wesley?em Martinem i Billem Everhartem, bohaterami wydanej po latach powieści Jacka Kerouaca, poznamy historię plażowego romansu Amerykanki z Portugalczykiem w opowiadaniu Frederica Prokoscha oraz dowiemy się co nieco o małżeństwie Marylin Monroe z Arthurem Millerem, które zainspirowało pisarza do napisania „Proszę, nie zabijajcie niczego”.

Organizatorzy spotkania zachęcają do przyniesienia swoich ulubionych tekstów poetyckich, prozatorskich i niedookreślonych dotyczących morza, żeglarzy, statków, rybackich sieci, plaż i wszystkiego, co się z tym wszystkim wiąże. „Przeczytajcie je nam, by literatura działa się teraz, by słowa taranowały głowy, wparowywały bez pardonu, podczas gdy szklanka whisky dzierżona w dłoni, a wokół szary papierosowy dym” – zachęcają.

„Dramatorium” to interdyscyplinarne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy teatru i widzowie wspólnie czytają, wspólnie słuchają, wspólnie piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium nad morzem” odbędzie się w czwartek 25 sierpnia o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Imprezę przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia