Lee Child po raz pierwszy przyjeżdża do Polski!

16 marca 2018


Lee Child ? jeden z najpopularniejszych pisarzy na świecie, twórca serii książek o Jacku Reacherze ? przyjeżdża po raz pierwszy do Polski. Autor spotka się 25 kwietnia z czytelnikami w Warszawie, gdzie będzie promował swoją najnowszą powieść pt. „Nocna runda”.

Choć urodził się w Wielkiej Brytanii, od lat mieszka i tworzy w Nowym Jorku. Karierę literacką zaczął stosunkowo późno, bo jako 43-latek. Wcześniej pracował jako asystent reżysera, reżyser i dyrektor programowy w telewizji Granada. Kiedy po 18 latach został zwolniony w wyniku restrukturyzacji, postanowił zająć się pisarstwem jako „najczystszą formą rozrywki”.

Pierwsza powieść ? „Poziom śmierci” ? ukazała się w 1997 roku i zapoczątkowała serię thrillerów z byłym żandarmem wojskowym Jackiem Reacherem. Główny bohater to niebezpieczny i inteligentny twardziel, obdarzony poczuciem humoru, bez wahania używający siły. Facet, któremu nie należy wchodzić w drogę. Typ niezależnego samotnika, który nigdzie nie może zagrzać miejsca. Pojawia się, rozwiązuje problem i odchodzi. Mężczyźni go podziwiają, kobiety za nim szaleją, czego dowodem jest nieustająca popularność książek z jego udziałem. To już reguła: Jack Reacher wysiada z autobusu ? Lee Child ląduje na liście bestsellerów!

Do tej pory 22 książki o Jacku Reacherze sprzedały się w ponad 100 milionach egzemplarzy. Czytają je miłośnicy literatury sensacyjnej w 38 językach w 43 krajach świata. Do grona jego największych fanów zaliczają się m.in. Stephen King, Ken Follett i były prezydent USA Bill Clinton. Powieści cieszą się również dużym powodzeniem w Polsce. Lee Child sprzedał już w naszym kraju niemalże 2 miliony egzemplarzy książek. To z pewnością przesądziło o tym, że autor zgodził się wreszcie spotkać z czytelnikami nad Wisłą.

Polski wydawca książek Lee Childa, oficyna Albatros, zaprasza na spotkanie z pisarzem, które odbędzie się w środę 25 kwietnia o 18:00 w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie na scenie przed EMPIKiem. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rozmowę z pisarzem poprowadzi Bartosz Węglarczyk. Autor będzie podpisywał książki, warto więc zaopatrzyć się w swoje egzemplarze.

Przyjazd Lee Childa do Polski związany jest z promocją najnowszej książki autora zatytułowanej „Nocna runda”. W 22. tomie swych przygód Jack Reacher wysiada z autobusu na postoju, żeby rozprostować kości, i na wystawie lombardu widzi znajomo wyglądający sygnet. Takie nosili kadeci West Point, kiedy tam studiował. Ten, sądząc po wielkości, należał do kadetki. Jak to się stało, że trafił do lombardu w jakiejś dziurze? Chęć odkrycia tej historii to wystarczający powód, by nie wsiadać z powrotem do pojazdu. A jest jeszcze inny: informacje o sygnecie Reacher musi wyciągać tak, że pytane osoby pożałują, że kiedykolwiek go spotkały. Co tym bardziej podsyca jego determinację. Bohater pozna historię właścicielki sygnetu, nawet jeśli będzie musiał stanąć sam przeciwko bandzie harleyowców, spacyfikować miejscowego mafiosa, sprzymierzyć się z dziwnym człowieczkiem w garniturze i przemierzać dzikie pustkowia Wyoming. Książka będzie dostępna w księgarniach od 4 kwietnia. Tego samego dnia do sprzedaży trafi również publikacja „Jack Reacher. Zasady” będąca zbiorem porad, ciekawostek i anegdot z bestsellerowych książek Lee Childa.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia