banner ad

Kryminalne „Dramatorium” z komisarzem Montalbano dziś w krakowskim w krakowskim Teatrze Barakah

9 czerwca 2016

dramatorium-montalbano
W czwartek 9 czerwca Teatr Barakah zaprasza na kryminalną odsłonę „Dramatorium”, której bohaterem będzie komisarz Montalbano, bohater cyklu książek Andrei Camilleriego.

Montalbano to nie tylko komisarz, ale i smakosz znany z tego, że jest w stanie nadłożyć sporo drogi do celu, by odwiedzić kolejną lokalną restaurację. Nie trzeba jednak jechać na Sycylię, by znaleźć się na Sycylii. Przez tę parę chwil tego wieczoru, zamiast bezczynnie leżeć na plaży, lepiej rozwiązywać najbardziej nieprawdopodobne kryminalne zagadki wraz z aktorami Teatru Barakah. Dzisiejsze spotkanie koncentrować się będzie na książce „Śmierć na otwartym morzu” zbierającej opowiadania, w których Montalbano zmaga się z przestępstwami rozmaitego typu, nie tylko z morderstwami, ale także z tajemniczym pożarem w hotelu czy ze złodziejem dżentelmenem.

Wieczór odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”, czyli interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych spotkań z literaturą, podczas których prezentowane są najciekawsze dokonania współczesnej (i nie tylko) literatury. Podczas kryminalnej odsłony cyklu aktorzy i czytelnicy wspólnie śledzą, węszą, szukają sprawców zbrodni i z lupami w dłoniach podążają za detektywami i komisarzami.

Kryminalne „Dramatorium” z komisarzem Montalbano odbędzie się w czwartek 9 czerwca o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. „Dramatorium” przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia