banner ad

Krakowscy aktorzy przeczytają opowiadania Thomasa Wolfe’a

23 sierpnia 2014

Wolfe-Dramatorium
W najbliższy poniedziałek 25 sierpnia aktorzy Teatru Barakah zapraszają na kolejną odsłonę „Dramatorium”. Tym razem publiczność będzie mogła wysłuchać opowiadań amerykańskiego pisarza Thomasa Wolfe’a.

Thomas Clayton Wolfe żył tylko 38 lat. W tym czasie zdążył ukończyć dramatopisarstwo na Harvardzie, napisać cztery powieści oraz liczne opowiadania, nowele, eseje? Jego pierwszą powieść wydał słynny Charles Scribner?s Sons, wydawca m.in. Ernesta Hemingway?a, F. Scotta Fitzgeralda, Kurta Vonneguta i Stephena Kinga. Na jego twórczości wzorowali się Jack Kerouac i Jerzy Kosiński. Wolfe pisał: „Samotność? to zasadniczy i nieunikniony aspekt ludzkiej egzystencji”.

Pod nazwą „Dramatorium” krakowski Teatr Barakah prowadzi cyklicznie reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… „Dramatorium” jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Opowiadania Thomasa Wolfe’a przeczytają: Małgorzata Brożonowicz, Anna Piróg, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Dramatorium odbędzie się w poniedziałek 25 sierpnia 2014 o godzinie 20.00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińska 28. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia