banner ad

Krakowscy aktorzy przeczytają opowiadania Stachury

17 marca 2014

Stachura - Dramatorium
Dzisiaj na scenie krakowskiego Teatru Barakah aktorzy przeczytają opowiadania Edwarda Stachury. Odczyt odbędzie się w ramach cyklu „Dramatorium”.

„Byli tacy, co rodzili się. Byli tacy, co umierali. Byli też i tacy, którym to było mało” ? pisał w „Całej jaskrawości” Edward Stachura. Kultowy poeta i pieśniarz kojarzony z buntem i skłóceniem ze światem, prozaik i włóczęga w każdym znaczeniu tego słowa. W życiu, w słowach, w graniu, w piciu próbował ? jak to ujął w „Dzienniku” ? „przebić się przez obłęd do sensu”. Opowiadania Stachury będą tematem najnowszej odsłony „Dramatorium”.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. Teksty z różnych krajów, miast, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z?

Opowiadania Stachury przeczytają: Lidia Bogaczówna, Krzysztof Bochenek, Jan Mancewicz. Wieczór poprowadzi Anna Wyrwik.

?Dramatorium? odbędzie się dzisiaj, tj. 17 marca, o godzinie 20.00 na scenie teatru Barakah przy ulicy Szerokiej 6. Bilety: 5 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia