Krakowscy aktorzy przeczytają dzisiaj opowiadania Lwa Tołstoja

30 czerwca 2014

tolstoj-dramatorium
Dzisiaj, tj. w poniedziałek 30 czerwca, w krakowskim Teatrze Barakah królować będzie literatura rosyjska. Podczas kolejnej odsłony „Dramatorium” aktorzy teatru przeczytają opowiadania Lwa Tołstoja.

„Człowiek nie tylko może, lecz powinien być wolny” ? mawiał hrabia Lew Tołstoj. Maksim Gorki tak z kolei mówił o Tołstoju: „O kobietach Lew Tołstoj mówił dużo i chętnie, lecz z ordynarnością rosyjskiego chłopa. Dziś zapytał Czechowa: ? Pan w młodości dużo jebał się? Czechow coś burknął niezrozumiale, Tołstoj zaś w zamyśleniu powiedział: Ja byłem nieprześcigniony”. Podobnie jak anegdoty o Tołstoju, jego powieści zna każdy. Z książek, z filmów, z telewizji? Z opowiadaniami może być już nieco inaczej, dlatego aktorzy związani z Teatrem Barakah z przyjemnością przedstawią je dzisiaj publiczności w ramach Dramatorium.

Nazwą Dramatorium można opatrzyć okładkę alternatywnego portfolio Teatru Barakah – zbioru zawierającego wszystko to, co dzieje się w teatrze, a nie jest spektaklem. W ramach projektu Dramatorium odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są w każdy poniedziałek. Czasem przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z… Dramatorium jest tym, czym Teatr Barakah może i chce podzielić się z widzem jako przyjacielem.

Opowiadania Lwa Tołstoja przeczytają: Lidia Bogaczówna, Małgorzata Brożonowicz, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik. Dramatorium odbędzie się w poniedziałek 30 czerwca 2014 o godzinie 20.00 na scenie Teatru Barakah przy ulicy Szerokiej 6. Bilety w cenie 7 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia