Krakowscy aktorzy czytają opowiadania Jean-Paula Sartre’a

19 listopada 2013

Dramatorium Sartre
W poniedziałek 25 listopada o godzinie 20.00, w ramach cyklu „Dramatorium”, krakowscy aktorzy związani z Teatrem Barakah, przeczytają dwa opowiadania czołowego przedstawiciela francuskiego egzystencjalizmu.

Sartre otrzymał Literacką Nagrodę Nobla w 1964 roku. Odmówił jej przyjęcia jako jeden z 6 laureatów w historii, jedyny literat ? bo, jak uzasadnił swą decyzję, żaden człowiek nie powinien być „uwieczniony” za życia. Innych zaszczytów, w tym przyjęcia Legii Honorowej i profesury w Coll?ge de France, też odmawiał. Ateistyczny egzystencjalista, aktywista, pisarz, dramaturg, życiowy partner Simone de Beauvoir. Jedna z najbardziej barwnych postaci XX wieku. Chwilę przed śmiercią przyjął sakrament pokuty i ostatniego namaszczenia. Podczas kolejnej edycji „Dramatorium” czwórka aktorów Teatru Barakach – Małgorzata Brożonowicz, Krzysztof Bochenek, Zbigniew Kozłowski i Jan Mancewicz – przeczyta dwa opowiadania autora.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. Teksty z różnych krajów, miast, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z?

Opowiadania Sartre’a będziemy mogli usłyszeć 25 listopada o godzinie 20.00.
Wstęp na odczyt kosztuje 5 zł.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia