Ken Follett, Graham Masterton, Alex Michaelides i wielu innych na czwartej edycji Wirtualnych Targów Książki

7 października 2021

13 października startuje czwarta edycja Wirtualnych Targów Książki. Na uczestników organizowanej przez Empik imprezy czekają m.in. spotkania autorskie, warsztaty, webinary, książki z autografami i relacje zza kulis. Swój udział potwierdziło ponad 50 autorów z Polski i z zagranicy, w tym: Alex Michaelides, Ken Follett oraz Graham Masterton. Targi potrwają dwa tygodnie, do 26 października.

Empik wylicza, że trzy dotychczasowe odsłony Wirtualnych Targów Książki zgromadziły łącznie 3 miliony widzów. Organizatorzy spodziewają się, że nadchodząca edycja pobije rekordy frekwencji dzięki programowi obejmującemu aż 60 wydarzeń w różnych formatach.

Wydarzenia odbywać się będą na Scenie Głównej, poświęconej najnowszym kryminałom, thrillerom i książce obyczajowej. Z kolei Scena Apostrof skupiona będzie na reportażu i literaturze pięknej, a na Scenie Przecinek i Kropka królować będzie literatura dziecięca. Czytelnicy będą mogli aktywnie uczestniczyć w dyskusjach z autorami i zadawać im pytania, zdobywać egzemplarze z autografami oraz korzystać z licznych promocji i rabatów przygotowanych specjalnie na czas targów – zarówno na książki papierowe, jak i cyfrowe. Internauci zajrzą również za kulisy organizowanych wydarzeń.

W ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się w sumie 60 wydarzeń z udziałem ponad 50 pisarzy. Scena Główna gościć będzie m.in. Grahama Mastertona, który wydał nową powieść grozy pt. „Dom stu szeptów” (wyd. Albatros), Wojciecha Chmielarza, który publikuje „Dług honorowy” (wyd. Marginesy) – kontynuację cyklu „Bezimienny”, Katarzynę Bondę, która w „Balwierzu” (wyd. Muza) opisała kolejne śledztwo psychologa śledczego Huberta Meyera, czy Ałbeną Grabowską, prezentującą na festiwalu prolog bestsellerowego cyklu o rodzinie Winnych – „Stulecie Winnych. Początek” (wyd. Zwierciadło) – opisujący wydarzenia z końca XIX wieku. Na scenie pojawi się także dwukrotny laureat Bestsellera Empiku 2019, Alex Michaelides, który zachwycił czytelników debiutancką „Pacjentką”. Pisarz zaprezentuje najnowszą powieść „Boginie” (W.A.B.). Z polskimi internautami połączy się również Peter V. Brett, który po sukcesie cyklu demonicznego przedstawia nową serię, zapoczątkowaną książką „Pustynny książę. Księga I” (Fabryka Słów).

Na Scenie Apostrof, dedykowanej literaturze pięknej i reportażowi, pojawią się m.in. Jacek Dehnel z książką „Ćwiartka Szymborskiej, czyli lektury nadobowiązkowe” (SIW Znak), Dominika Słowik ze zbiorem opowiadań „Samosiejki” (Wydawnictwo Literackie) czy Ken Follett, który w najnowszej powieści „Nigdy” (Albatros) odszedł od formuły powieści historycznej na rzecz literackiego eksperymentu. Ponadto odbędzie się spotkanie autorskie wokół premiery „Małej Księżniczki” Karoliny Lewestam (W.A.B.). Oprócz pisarki wezmą w nim udział Maja Ostaszewska, którą można usłyszeć w audiobooku dostępnym na Empik Go i Joanna Longić z zespołu Tęskno. Artystka po raz pierwszy wykona na żywo utwór inspirowany powieścią. Scena Apostrof będzie gościć również Cezarego Łazarewicza, laureata Nagrody Literackiej „Nike” w 2017 roku za „Żeby nie było śladów” (Czarne). Reportaż znów znalazł się w centrum zainteresowania za sprawą filmu o tym samym tytule. Produkcja jest polskim kandydatem do Oscara. W spotkaniu wezmą również udział reżyser Jan P. Matuszyński oraz odtwórca głównej roli Tomasz Ziętek.

Nie zabraknie także atrakcji dla młodszych czytelników – literatura dziecięca to od samego początku jedna z najsilniejszych kategorii na targach Empiku. Na Scenie Przecinek i Kropka pojawią się dziennikarki Katarzyna Stoparczyk i Justyna Dżbik-Kluge oraz pisarz Marcin Szczygielski, aby opowiedzieć o najciekawszych premierach książkowych dla dzieci. W programie znalazły się także spotkania autorskie m.in. z Sylwią Chutnik wokół „Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii niezwykłych Polek” (wyd. Debit) oraz Martyną Wojciechowską, która zdradzi, jakie niespodzianki przygotowała dla czytelników „Wielkiej księgi zwierzaków” (wyd. Słowne).

Organizatorzy przewidzieli zupełnie nową Scenę Rozwój. „To miejsce spotkań i rozmów wokół książek poradnikowych. Od dłuższego czasu obserwujemy w Empiku duży wzrost popularności tej kategorii” – tłumaczy Marcin Maćkiewicz z Empiku. Dla miłośników tego typu książek przygotowano spotkania autorskie, ale także webinary i warsztaty. Na scenie wystąpią m.in. Agnieszka Maciąg, Sebastian Kulis, Marta Hennig-Kruk oraz Karolina Pisarek. Po raz pierwszy w ramach Wirtualnych Targów Książki odbędzie się też spotkanie z serii „Noc gorących książek”. Gośćmi wydarzenia będą autorki romansów erotycznych Edyta Folwarska i K.N. Haner.

Targi Empiku to nie tylko spotkania autorskie, ale także dyskusje i webinary w ramach Sceny Forum skierowane do wydawców, autorów oraz innych osób związanych z branżą książki.

Wirtualna impreza odbędzie się w dniach 13-26 października online na stronie Empiku oraz w aplikacji mobilnej sieci. Spotkania (tłumaczone na język migowy) będą transmitowane na profilu Empiku na Facebooku, Instagramie oraz na YouTube.

Poniżej prezentujemy harmonogram wszystkich wydarzeń, które przygotowano w ramach czwartej edycji Wirtualnych Targów Książki:

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia