Katowicki PostBook Festiwal promuje literaturę elektroniczną

7 kwietnia 2014

postbook-festiwal
W Katowicach trwa PostBook Festiwal, którego celem jest promocja literatury elektronicznej. Do 15 kwietnia odbędzie się kilka wydarzeń, które z pewnością zainteresują wszystkich zorientowanych na nowe technologie w czytelnictwie.

PostBook Festiwal jest inicjatywą, stworzoną przez nieformalną grupę fanów książek elektronicznych. Wydarzenie ma więc być okazją do: rozmowy o wadach i zaletach ebooków, zachęcenia czytelników do ebooków i pokazania, że książka papierowa może mieć też niekonwencjonalne zastosowanie.

W ramach festiwalu zaplanowane są następujące wydarzenia:

1. Targi ebooków
05. 04 ? 15.04 (deptak przed Rektoratem UŚ w Katowicach)
Na wystawionych przez Rektoratem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach tablicach swoją sylwetkę i ofertę prezentują wydawcy oraz instytucje, związane z nowymi technologiami i książką elektroniczną.

2. Dyskusja na temat przyszłości książek elektronicznych
08.04, godzina 18:00 (pub KATO ul. Mariacka 13, Katowice)
Dyskusja będzie dotyczyła zarówno przyszłości ebooków, jak i wyzwań jakie stawiają. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. Jan Oko (założyciel serwisu ?Kocham książki?) oraz Bartosz Danowski (autor licznych książek z dziedziny informatyki, zawodowo związany z wydawnictwem Helion) i Konrad Kęder (poeta, krytyk literacki, redaktor naczelny kwartalnika literackiego ?FA-art?).

3.Warsztaty DIY „Co można zrobić z książką?”
09.04 , godzina 18:00 (klub Bavitto, pl. Karola Miarki 6, Katowice)
Podczas warsztatów będzie można wykorzystać książkę papierową w niekonwencjonalny sposób ? robiąc z niej np. lampę. Panel poprowadzi Marcin Niewiedział, który od kilku lat zajmuje się upcyklingiem.

Szczegółowe informacje na temat poszczególnych punktów programu znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia