banner ad

Już niebawem rozpocznie się pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej

13 listopada 2015

Warszawskie_Targi_Ksiazki_Artystycznej_1
Nowojorskie targi książki artystycznej odbyły się w tym roku po raz dziesiąty, tokijskie przyciągnęły 10 000 odwiedzających, a londyńskie zgromadziły ponad 90 wydawnictw. Nareszcie podobnym wydarzeniem będzie mogła pochwalić się Warszawa ? pierwsza edycja Warszawskich Targów Książki Artystycznej odbędzie się w dniach 27-29 listopada w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Organizatorami Warszawskich Targów Książki Artystycznej są księgarnia artystyczna Bookoff i rocznik „Print Control” poświęcony polskiemu projektowaniu drukowanemu. Na targach będzie można znaleźć wydawane w limitowanych nakładach artbooki i fotobooki oraz książki gromadzące wiedzę z różnych dziedzin kultury wizualnej ? sztuki, fotografii, designu, architektury czy mody. Swoje publikacje zaprezentują polskie galerie sztuki, niezależne wydawnictwa współpracujące z artystami oraz najważniejsze, wielokrotnie nagradzane wydawnictwa z Europy i Stanów Zjednoczonych. Nie zabraknie też przedstawicieli niezależnego rynku wydawniczego z sąsiednich Czech, Słowacji, Litwy czy Ukrainy, a Azję reprezentowała będzie wyjątkowa kolekcja japońskich fotobooków.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to też spotkania z artystami i wydawcami, warsztaty oraz wystawa „Fotograficzna Publikacja Roku 2015”, którą w Warszawie będzie można zobaczyć po raz pierwszy. Wśród zaproszonych na targi gości znajdą się związani z książką artystyczną Paweł Szypulski czy Magdalena Buczek, swój najnowszy projekt zaprezentują fotografowie z kolektywu Sputnik Photos, a zespół Magneta Mag poprowadzi dyskusję o miejscu fotobooków w świecie sztuki. Podczas targów odbędą się również premiery artystycznych publikacji, w tym książki Oskara Dawickiego, o której artysta opowie wspólnie z Łukaszem Gorczycą. Gościem specjalnym targów będzie Andrew Hansen, dyrektor kreatywny brytyjskiego wydawnictwa Prestel Publishing.

Warszawskie Targi Książki Artystycznej to wydarzenie otwarte i darmowe. Mogą w nim wziąć udział zarówno specjaliści związani na co dzień z branżą wydawniczą, jak i wszyscy miłośnicy książek, które wartościową treść łączą z dopracowaną, oryginalną formą. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci ? z okazji targów Spotlight Kids i Muzeum Drukarstwa Warszawskiego przygotowały warsztaty popularyzujące czytelnictwo i projektowanie graficzne. Gospodarzem targów jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, które na potrzebę wydarzenia udostępni audytorium popularnego wśród Warszawiaków pawilonu Emilia.

Listę biorących udział w Warszawskich Targach Książki Artystycznej wydawców oraz aktualizowany na bieżąco program wydarzeń towarzyszących można znaleźć na stronie: www.artbookfair.pl.

Warszawskie_Targi_Ksiazki_Artystycznej_2

fot. Paweł Starzec

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia