banner ad

Jutro w Poznaniu startuje Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014

20 marca 2014

Pyrkon 2014 - 01
W dniach 21-23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się Festiwal Fantastyki Pyrkon 2014. To największa impreza poświęcona fanom fantastyki i popkultury w Polsce. Nie zabraknie podczas niej także atrakcji dla fanów literatury.

Już po raz czternasty za sprawą Festiwalu Fantastyki Pyrkon stolica Wielkopolski stanie się Fantastyczną Przestrzenią. Wydarzenie będzie trwało od 21 do 23 marca na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Jego głównym zadaniem jest propagowanie fantastyki oraz popkultury pod każdą postacią: filmów, seriali, gier oraz książek. Blok literacki jest jednym z kluczowych elementów festiwalu, co oznacza setki godzin ciekawych prelekcji, tysiące podpisanych książek, warsztaty pisarskie oraz zażarte dyskusje podczas paneli.

Swoją obecność na Pyrkonie 2014 zapowiedzieli już Charles Stross, brytyjski twórca i dwukrotny laureat nagrody Hugo za książki „The Concrete Jungle” i „Palimpsest”, Tad Williams, amerykański pisarz znany z serii „Pamięć, Smutek i Cierń” oraz „Inny świat”, a także Olga Gromyko ? autorka cyklu, którego główną bohaterką jest wiedźma Wolha Redna. Nie zabraknie również pisarzy z polskiego podwórka. Na Festiwalu pojawią się między innymi Ewa Białołęcka, Jarosław Grzędowicz, Marek Huberath, Anna Kańtoch, Jacek Komuda, Maja Lidia Kossakowska, Łukasz Orbitowski, Andrzej Pilipiuk i wielu innych. W ubiegłych latach gośćmi Pyrkonu były takie sławy, jak Ian McDonald, Graham Masterton, Miroslav Žamboch i Andrzej Sapkowski.

Pyrkon 2014 - 02

Pyrkon będzie trwał nieprzerwanie od piątku do niedzieli i odbywać się będzie w siedmiu pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich. Organizatorzy zapewniają uczestnikom całodobową zabawę, która jest podzielona na kilkanaście bloków programowych, między innymi blok filmowy, literacki, gier elektronicznych, czy też blok naukowy. Nie zabraknie również koncertów, pokazów walk rycerskich i warsztatów tańca.

Pyrkon 2014 - 03

Koszt wejściówki na cały Pyrkon wynosi 50 złotych. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren imprezy za darmo, a 12-latkom przysługuje 50% zniżki na akredytację jednodniową. W cenie wejściówki znajduje się darmowy nocleg na terenie szkoły bądź hali na terenie Targów.

Pyrkon co roku cieszy się coraz większą popularnością. Rok temu w festiwalu uczestniczyło 12 300 fanów fantastyki. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej: www.pyrkon.pl.

Pyrkon 2014 - 04

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun zapowiadający tegoroczną edycję Festiwalu Fantastyki Pyrkon:

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia