Jonathan Carroll przyjeżdża do Polski! Odwiedzi Warszawę, Gdańsk i Białystok

21 kwietnia 2015

jonathan-carroll-w-polsce-2015
Jeden z najpopularniejszych w Polsce pisarzy anglojęzycznych, Jonathan Carroll, ponownie odwiedza Polskę. Podczas spotkań z czytelnikami promował będzie swą najnowszą książkę pt. „Ucząc psa czytać”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Rebis.

„W księgarnianym wszechświecie bezbarwnych i jednakowych pisarzy oraz książek świat wychodzący spod wiecznego pióra Carrolla jest tak znakomity, wyśmienity i magiczny, jak nowa kochanka lub zimna woda na pustyni” – zachwalał Carrolla Neil Gaiman. „Można zakochać się w wymyślonych przez niego kobietach i mężczyznach, martwić się, gdy dzieje im się krzywda, nienawidzić ich, gdy zdradzają lub nie spełniają oczekiwań i radować się, gdy wykradają chwilę magii i życia sprzed oblicza śmierci i ostatecznej nicości”.

uczac-psa-czytacPodczas wizyty w Polsce Jonathan Carroll odwiedzi trzy miasta. Czytelnicy będą mogli się spotkać z pisarzem w następujących terminach:

Warszawa – 22 kwietnia, godz. 18.00, księgarnia MATRAS, ul. Nowy Świat
Gdańsk – 24 kwietnia, godz. 18.00 – EMPiK, Galeria Bałtycka
Białystok – 25 kwietnia, godz. 12.30 – Targi Książki (Opera i Filharmonia Podlaska, ul. Odesska 1)

Carroll promował będzie w Polsce swoją najnowszą książkę, nowelę „Ucząc psa czytać”. Przenikanie się świata realnego i świata marzeń sennych stawia głównych bohaterów tej historii wobec zaskakujących wyborów i dylematów, ale daje im też niewyobrażalne możliwości. Najpierw pojawia się zegarek na rękę za dziewięć tysięcy dolarów. Potem stalowoszare porsche wraz z dowodem rejestracyjnym wypisanym na jego nazwisko. Jakby tego było mało, Tony Areal zdobył serce kobiety, o której śnił skrycie od wielu lat. Co sprawiło, że skromny urzędnik, będący pośmiewiskiem kolegów z pracy, stał się z dnia na dzień wybrańcem losu? Możecie przekonać się już od dzisiaj: premiera książki 21 kwietnia.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia