„Historie o zwykłym szaleństwie” Bukowskiego w czwartek w krakowskim Teatrze Barakah

3 lutego 2016

Dramatorium-Charles-Bukowski-2016
Ulubieniec dramatoryjnej publiczności powraca! W najbliższy czwartek aktorzy Teatru Barakah w ramach kolejnej odsłony interdyscyplinarnego cyklu spotkań z literaturą przedstawią najlepsze fragmenty pochodzące ze zbioru opowiadań „Historie o zwykłym szaleństwie”.

„Nikt tak jak Charles Bukowski nie potrafi zręcznie przeplatać kultury wysokiej z niską. Mieszając prostytucję z filozofią Kanta, przechodząc od rozpaczy do muzyki klasycznej, 'stary świntuch’ tworzy własną, współczesną dystopię” – pisze o autorze jego polski wydawca, oficyna Noir Sur Blanc. Na zbiór „Historie o zwykłym szaleństwie” składa się 35 niepublikowanych dotąd w Polsce opowiadań Bukowskiego. Stały się one inspiracją dla włoskiego filmu pod tym samym tytułem, gdzie w głównej roli wystąpił Ben Gazzara. A tak o opowiadaniach tych pisał „The Times”: „Tekst chwyta czytelnika za frak i potrząsa nim tak, że grzechoczą mu zęby”. I to jest chyba najlepsza zapowiedź tego, co się z wami stanie w pierwszy lutowy czwartek!

Dramatorium to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym! Jak piszą organizatorzy cyklu, przyszedł czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” ze zbiorem opowiadań „Historie o zwykłym szaleństwie” Bukowskiego odbędzie się w czwartek 4 lutego o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia