banner ad

Grażyna Plebanek kolejnym gościem cyklu „Literatura bez granic” w Gdyni

4 listopada 2015

Literatura-bez-granic-Plebanek
Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Literatura bez granic” poświęconego współczesnej polskiej literaturze powstałej poza Polską. Gościem najbliższego spotkania, które odbędzie się w sobotę 7 listopada, jest Grażyna Plebanek, autorka bestsellerów i popularna felietonistka od piętnastu lat mieszkająca poza granicami naszego kraju.

Rozmowa z Grażyną Plebanek będzie doskonałą okazją, by zagłębić się w świat emigracyjnych uczuć, emocji i relacji międzyludzkich ? na nich bowiem skupia się w swojej prozie. Popularna i ceniona powieściopisarka mieszkała w Sztokholmie, a od kilku lat żyje w Brukseli. W swoich książkach pisze o zderzeniu światów i kultur, które przyciąga ludzi do siebie, ale potrafi także zniszczyć najsilniejsze nawet uczucie.

Spotkanie z autorką poprowadzi Magdalena Grzebałkowska, reportażystka i autorka książek „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „1945. Wojna i pokój”. Wydarzenie będzie tłumaczone na polski język migowy. Równolegle zostaną również zorganizowane warsztaty dla dzieci, tak aby rodzice mogli bez pośpiechu wziąć udział w dyskusji z pisarką (obowiązują wcześniejsze zapisy pod adresem mailowym: warsztaty@muzeumemigracji.pl).

Spotkanie odbędzie się w sobotę 7 listopada o godzinie 16:00 w Muzeum Emigracji w Gdyni przy ul. Polskiej 1. Wcześniej, bo w czwartek 5 listopada o godzinie 17:00, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gdyni, Filia nr 1 przy ul. Boisko 6 na Obłużu aktor Piotr Srebrowski przedstawi fragmenty powieści Grażyny Plebanek.

Grażyna Plebanek ? pisarka, autorka bestsellerowych powieści „Nielegalne związki”, „Dziewczyny z Portofino”, a także „Pudełko ze szpilkami”, „Przystupa”, „Córki Rozbójniczki” i „Bokserka”. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Pracowała jako dziennikarka dla Agencji Reutera i „Gazety Wyborczej”; felietonistka „Polityki”.

Cykl „Literatura bez granic” odbywa się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia