banner ad

Festiwal Książki Opole już za 4 miesiące!

17 lutego 2018


Trzeci weekend czerwca będzie zdecydowanie najbardziej zaczytanym weekendem roku 2018! Już za cztery miesiące ruszy trzecia edycja Festiwalu Książki Opole, która będzie miała miejsce na Placu Wolności w Opolu w dniach od 15 do 17 czerwca 2018 roku.

Miasteczko Literackie powstanie na Placu Wolności, gdzie w namiotach wystawienniczych będą prezentować się wystawcy ze swoją ofertą i licznymi promocjami książkowymi. „Dla wystawców mamy przygotowaną specjalną ofertę targową. Zapewniamy infrastrukturę, niezbędne wyposażenie oraz promocję. Wiele miejsc targowych jest już zajętych, dlatego zainteresowanych prosimy o kontakt i wybór miejsca w naszym Miasteczku Literackim” ? mówi Natalia Ciecióra z Fundacji Fabryka Inspiracji, która organizuje festiwal.

W tym roku na Opolan czeka wiele atrakcji: targi książki, spotkania z pisarzami, warsztaty, koncerty oraz Wielkie Opolskie Dyktando oraz inne liczne niespodzianki. „Szczegółowy program przedstawimy bliżej terminu wydarzenia” ? komentuje Natalia Ciecióra, zapraszając wszystkich chętnych do współpracy. „Poszukujemy również partnerów i sponsorów, dzięki którym festiwal będzie jeszcze bardziej atrakcyjny. Interesujących wydarzeń nie zabraknie, przy Miejskiej Bibliotece Publicznej powstanie scena, na której będą miały miejsce liczne spotkania autorskie, dyskusje czy warsztaty. Warto wspomnieć, że opolskie wydarzenie jest jedynym festiwalem w Polsce, które promuje czytelnictwo poprzez muzykę”.

Zeszłoroczną edycję z pewnością można uznać za udaną. We wszystkich wydarzeniach festiwalowych udział wzięło ok. 10 tysięcy osób, a autorzy, uczestnicy oraz wystawcy nie szczędzili miłych słów. „Uwielbiam takie imprezy, które w samej nazwie mają słowo książka! W miłej piknikowej atmosferze można kupić i poczytać świetne książki” ? wspominał Artur Andrus podczas ubiegłorocznej edycji. Docenił opolskie wydarzenie także Remigiusz Mróz, który mówił: „Kolejna edycja festiwalu i targów książki wypadła profesjonalnie, a mam porównanie jak jest w innych miastach!”. Podobnie Katarzyna Grochola, która zdecydowanie kocha Opole ? „Specjalnie przyjechałam do Opola na Festiwal Książki!”. W drugiej edycji wydarzenia spotkania autorskie odbyły się z udziałem m.in. cytowanych wyżej twórców, pojawili się również Tomasz Raczek, Edyta Jungowska i wielu innych.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, organizacyjnie wspiera wydarzenie Drukarnia Opolgraf oraz Miasto Opole, Miejska Biblioteka Publiczna, Wojewódzka Biblioteka Publiczna, Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, Filharmonia Opolska. Szczegóły na temat imprezy znajdziecie na oficjalnej stronie: www.festiwalksiazki.pl.

fot. Opola: Daviidos/Wikimedia Commons

Tematy: , ,

Kategoria: wydarzenia