Festiwal Książki Opole 2020 zostaje odwołany

19 maja 2020


Piąta jubileuszowa edycja największego wydarzenia literackiego na Opolszczyźnie jednak nie odbędzie się w tym roku. W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną w kraju organizatorzy wraz z przedstawicielami miasta Opola podjęli decyzję o odwołaniu Festiwalu Książki Opole 2020.

Wydarzenie miało odbyć się w dniach od 19 do 21 czerwca w centrum Opola, na Placu Wolności. Choć w drugiej połowie marca wprowadzono w Polsce stan epidemii, organizatorzy liczyli, że przez trzy miesiące sytuacja się ustabilizuje. Jak wiemy, choć zaczęto odmrażać różne sektory gospodarki, zezwolono m.in. na otwarcie bibliotek i wszystkich księgarni, to jednak zorganizowanie dużego festiwalu w centrum miasta nie jest jeszcze możliwe. Z tego też powodu piąta edycja festiwalu została przesunięta na czerwiec 2021 roku.

„Z wielkim żalem informujemy, że przerwaliśmy przygotowania do tegorocznej edycji festiwalu. Wydarzenie było prawie gotowe na przybycie zaczytanych fanów festiwalowego miasteczka. Wszyscy zaplanowani goście potwierdzili swoją obecność i chęć spotkania z opolską publicznością. Strefa targowa, na którą zgłosiły się największe wydawnictwa z całej Polski, była zapełniona w 100%. Od wielu lat Plac Wolności w czerwcowy weekend zamieniał się w zaczytane miasteczko, które łączyło muzykę i książkę. Dlatego liczymy na Państwa obecność w przyszłym roku i życzymy dużo zdrowia, mając nadzieję, że książka towarzyszy Wam także w tych trudnych czasach” – piszą w komunikacie organizatorzy, Fundacja Fabryka Inspiracji PL.

Festiwal Książki Opole organizowany jest od 2016 roku. Pomysłodawcą i inicjatorem wydarzenia była drukarnia Opolgraf. Imprezę wspiera miasto Opole, a głównym partnerem Fundacji Fabryka Inspiracji PL jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia