banner ad

Empik zaprasza na trzy spotkania autorskie online ? z Katarzyną Puzyńską, Janiną Bąk i Anną Ficner-Ogonowską

18 marca 2020


Odwołane wydarzenia kulturalne i koncerty, zamknięte kina czy teatry nie oznaczają, że bezpośredni kontakt z kulturą jest niemożliwy. Empik, który na co dzień organizuje spotkania autorskie w salonach stacjonarnych w całej Polsce, przenosi wybrane z nich do sfery online i zaprasza do aktywnego uczestnictwa w transmisjach na żywo. Pierwsze e-spotkania odbędą się w dniach 24-26 marca, a wezmą w nich udział Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska.

W związku z aktualną sytuacją w kraju Empik podjął decyzję o odwołaniu wszystkich spotkań autorskich zaplanowanych w salonach stacjonarnych do 14 kwietnia włącznie. Nie odbędą się także Targi Książki Dziecięcej Przecinek i Kropka oraz Międzynarodowy Festiwal Literatury Apostrof. Nie oznacza to jednak całkowitej rezygnacji z wydarzeń kulturalnych w tym okresie. Wychodząc naprzeciw obecnej sytuacji, sieć stwarza każdemu możliwość rozmowy z autorami książek online ? wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Już w dniach 24-26 marca na trzech e-spotkaniach z czytelnikami pojawią się: Katarzyna Puzyńska, Janina Bąk i Anna Ficner-Ogonowska. Autorki opowiedzą o swoich najnowszych książkach i odpowiedzą na pytania zadawane w komentarzach. Transmisja na żywo będzie dostępna na stronie Facebook.com/Empikcom. Rozmowy poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge, dziennikarka Radia Zet.

Poniżej znajdziecie więcej szczegółów na temat spotkań:

Podczas pierwszego spotkania swoją wyjątkową, internetową premierę będzie miała książka „Policjanci. W boju” (wyd. Prószyński i S-ka) Katarzyny Puzyńskiej. Autorka opowie o pełnej ryzyka pracy polskich antyterrorystów, którym zlecane jest zatrzymywanie najgroźniejszych i najbardziej okrutnych przestępców.


Ile trzeba zjeść czekolady, by dostać Nobla? Dlaczego koń i szop pracz nigdy nie dostali doktoratu? Czy język angielski powoduje zawały serca, a masło przedłuża życie? Czego statystyka nauczyła się od martwego łososia? A przede wszystkim: czy naukowcy są jak żony i nigdy się nie mylą? Kolejne internetowe spotkanie będzie poświęcone Janinie Bąk ? pandze biznesu, komendancie komedii i charyzmatycznej liderce ortodoksyjnej grupy #DrużynaJanina, która w swojej najnowszej książce pt. „Statystycznie rzecz biorąc, czyli ile trzeba zjeść czekolady, żeby dostać Nobla?” (Wydawnictwo W.A.B.) udowadnia, że statystyka potrafi zmierzyć wszystko i ? wbrew pozorom ? przydaje się do wszystkiego.


O tęsknocie, czyli uczuciu, które dotyka wszystkich, opowie zaś Anna Ficner-Ogonowska ? autorka książki „Jeśli zatęsknię” (Wydawnictwo Znak). Najnowszy tytuł twórczyni kilku bestsellerów to wciągająca i przejmująca opowieść o życiu i wszystkich jego barwach, która tętni emocjami i pozwala zrozumieć, że nic nie dzieje się bez przyczyny oraz daje siłę, by odnaleźć światło, nawet gdy otacza nas największy mrok.

Empik udostępnił także bezpłatnie dostęp przez 60 dni do pakietu Empik Premium, który umożliwia darmowe korzystanie z tysięcy audiobooków i e-booków oraz szerokiej oferty słuchowisk i podcastów w aplikacji Empik Go, a także bezpieczne dostawy za 0 zł z Empik.com. Szczegóły akcji znajdziecie na stronie www.empik.com/czas-w-domu.

fot. główna: Brooke Cagle / Unsplash

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia