banner ad

Eleanor Catton przyjeżdża do Polski

20 listopada 2015

catton-w-polsce
Najmłodsza laureatka w historii The Man Booker Prize i autorka najgrubszej powieści wyróżnionej tą prestiżową nagrodą przyjeżdża do Polski. Wizyta pisarki zapowiada polską premierę jej debiutanckiej powieści „Próba”, która na półki księgarskie trafi 3 grudnia.

Booker trafił w jej ręce, gdy miała zaledwie 28 lat. Swą pierwszą powieść opublikowała w wieku lat 23. Dziś uchodzi za jedną z najzdolniejszych pisarek młodego pokolenia ? jej książki ukazują się w kilkudziesięciu krajach świata, wszędzie zdobywa uznanie krytyki i przede wszystkim czytelników.

Catton_ProbaNowozelandka Eleanor Catton, autorka nagrodzonej Bookerem monumentalnej powieści „Wszystko, co lśni”, na zaproszenie Wydawnictwa Literackiego odwiedzi Polskę w dniach 23-24 listopada. Najważniejszym wydarzeniem podczas pobytu Eleanor Catton w Polsce będzie spotkanie z czytelnikami. We wtorek 24 listopada o godz. 19.00 w Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie III Polskiego Radia z pisarką rozmawiać będzie Michał Nogaś. W planach jest również akcent muzyczny, ale wykonawca na razie ma pozostać tajemnicą.

Zaproszenia na spotkanie rozdawane są na antenie Trójki. Wydarzenie będzie rejestrowane, a na antenie Trójki zagości ono w święta Bożego Narodzenia.

Wizytę pisarki zorganizowano na kilkanaście dni przed polską premierą jej debiutanckiej książki. Zgodnie z zapowiedzią Wydawnictwa Literackiego „Próba” to równie dojrzała i piękna powieść jak znane już czytelnikom „Wszystko, co lśni”. W mieście wybuchł skandal obyczajowy ? nauczyciel liceum muzycznego miał romans z nieletnią uczennicą. W sąsiedniej szkole teatralnej uczniowie postanawiają na zaliczenie odegrać sztukę, której tematem są te wydarzenia. Emocje, które temu towarzyszą, sięgają zenitu, gdy jeden z grających w przedstawieniu uczniów dowiaduje się, że molestowaną uczennicą jest młodsza siostra jego dziewczyny. Powieść w przekładzie Macieja Świerkockiego ukaże się 3 grudnia.

fot. Robert Catton

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia