Dzień Darmowej Dostawy 2012

3 grudnia 2012


Dzisiaj, tj. 3 grudnia, w przestrzeni internetowej obchodzony jest Dzień Darmowej Dostawy. W ramach akcji dziesiątki księgarni i wydawnictw oferuje wszystkim swoim klientom darmową dostawę zamówień, niezależnie od ich wartości, sposobu płatności i metody dostawy.

Na pomysł przedsięwzięcia wpadło w 2008 roku małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych, Luke i Maisie Knowles. Opcja „darmowej wysyłki” miała przemówić do osób, które do tej pory nie zamawiały w sieci, ale również dodatkowo zachęcić dotychczasowych e-klientów do przedświątecznych zakupów.

W Polsce Dzień Darmowej wysyłki organizowany jest od 2010 roku przez serwis eKomercyjnie.pl. W pierwszej edycji wzięło udział 850 sklepów, w drugiej ? 1846, w tym roku liczba sklepów jest zbliżona do tej sprzed roku.

Obok sklepów sprzedających sprzęt RTV-AGD, ubranka dziecięce, biżuterię czy erotyczne gadżety znacząco reprezentowany jest rynek księgarski. Dzisiaj książki z darmową wysyłką można zamówić m.in. w księgarni Selkar.pl, Bookiatryk.pl, BookMaster.pl, BookOff.pl, CzeskieKlimaty.pl, eksiegarnia.pl, Fabryka.pl, Gigant.pl, KrainaKsiazek.pl, Godryk.pl, Ksiegarnia-Internetowa.pl, Ksiegarniazwb.pl, KulturalnySklep.pl, Sklep.Gildia.pl, TaniaKsiazka.pl, Weltbild.pl, Bezdroza.pl czy AdventureBook.pl. Do akcji włączyły się również wydawnictwa Znak, Media Rodzina czy Czarna Owca. Warto również pamiętać o sklepie wydawnictwa Centrala, który opcję darmowej wysyłki udostępnia codziennie, również dzisiaj.

Pełną listę księgarń biorących udział w akcji znajdziecie na stronie: http://dziendarmowejdostawy.pl/kategoria/ksiazki-i-komiksy/.

Przed złożeniem zamówienia warto zwrócić uwagę, czy dana księgarnia wprowadziła limit wartości zamówienia. Organizatorzy akcji wprowadzili tego typu ograniczenie, z uwagi na występujące wcześniej przypadki dokonywania zakupów o wartości kilku złotych z opcją darmowego kuriera.

Handel internetowy to jeden z najszybciej rozwijających się rynków w Europie. Jak wynika z raportu Centre for Retail Research w 2011 roku Europejczycy wydali na zakupy w sklepach internetowych łącznie 200,52 miliarda euro. W zakupach on-line przodowali Brytyjczycy, Niemcy oraz Francuzi (łącznie ponad 71 procent europejskiego rynku e-commerce).

Tematy: ,

Kategoria: wydarzenia