„Dramatorium” z Ziemowitem Szczerkiem w czwartek w Teatrze Barakah

25 marca 2015

6_dramatorium_Szczerek
Teatr Barakah w Krakowie zaprasza w czwartek 26 marca na kolejną odsłonę „Dramatorium”. Jej bohaterem będzie Ziemowit Szczerek oraz jego nowa powieść „Siódemka”.

W trakcie wieczoru zaplanowano kilka atrakcji. Trójka aktorów – Martyna Krzysztofik, Szymon Grzybek i Karol Jasiński, a do tego inni zapaleńcy – przeczytają fragmenty nowej powieści Ziemowita Szczerka „Siódemka”, która „tylko pozornie kpi z prowincji, prowincji leżącej w centrum naszego kraju”, a w rzeczywistości jest wędrówką, jest groteską i jest gonzo. Odbędzie się także spotkanie z autorem książki, Ziemowitem Szczerkiem. Rozmowy o „Siódemce” i drodze krajowej nr 7 przy hucznej zabawie potrwają do rana.

Spotkanie z Ziemowitem Szczerkiem i „Siódemką” odbędzie się w ramach „Dramatorium”, cyklu interdyscyplinarnych, internacjonalnych, intermedialnych, intertekstualnych wieczorów z literaturą organizowanych w Teatrze Barakah w dwa czwartki w miesiącu. Aktorzy! Pisarze! Poeci! Redaktorzy! I Wy, Czytelnicy! Będziecie wspólnie czytać, wspólnie słuchać, wspólnie pić, skakać z balustrady, wspólnie dyskutować, oglądać, śpiewać, recytować, kraść kukurydzę, palić, pluć na odległość i szukać dziury w całym! Dźwięki, obrazy i przede wszystkim Słowa! Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia! I tak przez dwa czwartki w miesiącu (bo w czwartek wszystko idzie gładko).

Zaraz po Dramatorium z udziałem Ziemowita Szczerka rozpocznie się impreza z cyklu Liryczny Kołchoz. Widzom zaaplikowane zostanie trochę radzieckiej poezji oraz wszelkiej twórczości literackiej, która kojarzyć się może z hasłem lirycznego kołchozu. „Nie będzie miętkiej gry, za to nakarmimy was sporą ilością twardej postradzieckiej rzeczywistości. Jak w tej chujowej piosence: głośno, radośnie i coś będzie się działo. Albo jesteś z nami, albo przeciwko nam, radzieckie podejście nie zakłada żadnych kompromisów, dlatego zastanów się dwa razy zanim podejmiesz jakąś decyzję!” – piszą organizatorzy, apelując do wszystkich towarzyszy i towarzyszek, aby zabrali ze sobą instrumenty i książki ulubionych autorów. Dla każdego znajdzie się miejsce na scenie.

Dramatorium z Ziemowitem Szczerkiem odbędzie się w czwartek 26 marca o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik.

Czas trwania: do granic możliwości
Bilety: wstęp wolny
Alkohol: ceny dla zwykłych śmiertelników
Papierosy: można

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia