banner ad

Dramatorium z literaturą alkoholową

9 maja 2014

dramatorium-lit-alk
Dzisiaj na scenie krakowskiego Teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 odbędzie się niecodzienna edycja „Dramatorium” poświęcona literaturze alkoholowej.

Podczas tego wieczoru dowiemy się, jak pisarze i poeci przez wieki patrzyli na napitki, alkohole i wspólne [lub samotne] pijaństwo. A wiemy dobrze, że w literaturze mało jest tematów tak często poruszanych jak alkohol. Od starożytności poprzez wieki średnie, barok, oświecenie, a potem romantyzm, modernizm i tak do współczesności. Trzy aktorki, jeden aktor, jeden muzyk zmierzą się dzisiaj w Teatrze Barakah z najwybitniejszą literaturą alkoholową, zarówno prozą jak i poezją. Ma to być pierwsze z serii dwóch spotkań poświęconych temu tematowi. Część 2 odbędzie się 7 czerwca i będzie elementem całonocnej imprezy z okazji otwarcia Art Cafe Barakah.

W ramach projektu „Dramatorium” w Teatrze Barakah odbywają się reżyserowane, kreatywne czytania sztuk teatralnych, prozy i poezji. Teksty z różnych krajów, miast, różnych pisarzy, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z?

W jakiej konwencji odbędzie się czytanie literatury alkoholowej? Przekonacie się już dzisiaj o godzinie 19.00. Utwory przeczytają: Lidia Bogaczówna, Małgorzata Brożonowicz, Anna Piróg, Franciszek Muła. Muzykę na żywo zapewni: Łukasz Łukasik. Prowadzenie: Anna Wyrwik. Bilety w cenie 10 zł można rezerwować pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia