„Dramatorium” w pociągu z Wieniediktem Jerofiejewem jadącym z Moskwy do Pietuszek

25 listopada 2015

Dramatorium_22_Jerofiejew
W czwartek 26 listopada krakowski Teatr Barakah zaprasza na wieczór z twórczością rosyjskiego pisarza Wieniedikta Jerofiejewa. Spotkanie odbędzie się w ramach kolejnej odsłony „Dramatorium”.

Jak zalecają organizatorzy imprezy, przed „Dramatorium w pociągu z Wieniediktem Jerofiejewem jadącym z Moskwy do Pietuszek” warto skosztować koktajl o nazwie „Balsam Kanaański” (denaturat ? 100 g, ciemne piwo ? 200 g, oczyszczona politura ? 100 g) albo chociaż „Łzy komsomołki” (lawenda ? 15 g, werbena ? 15 g, „woda leśna” ? 30 g, lakier do paznokci ? 2 g, eliksir do płukania ust ? 150 g, lemoniada ? 150 g). Potem można już spokojnie wybrać się w podróż koleją ze stolicy Rosji do małego miasteczka w obwodzie włodzimierskim, po drodze spotykając najbardziej oryginalne (a może i całkiem codzienne) klejowe okazy oraz zahaczając o fragmenty innych dzieł Wieniedikta Wasiljewicza Jerofiejewa.

Prowadzony przez Teatr Barakah cykl „Dramatorium” to interdyscyplinarne, internacjonalne, intermedialne, intertekstualne spotkania z literaturą, podczas których aktorzy, pisarze, poeci i czytelnicy wspólnie czytają dzieła literackie, wspólnie słuchają, piją, skaczą z balustrady, wspólnie dyskutują, oglądają, śpiewają, recytują, kradną kukurydzę, palą, plują na odległość i szukają dziury w całym. „Dramatorium” to czas na wspólne penetrowanie najczarniejszych, najodleglejszych i najbardziej podejrzanych zakątków. Parafrazując Gregory?ego Corso siedzącego na stopniach portorykańskiego Harlemu ? to nie będzie zabawa w poezję, tam są długi do spłacenia!

„Dramatorium” z twórczością Wieniedikta Jerofiejewa odbędzie się w czwartek 26 listopada o godzinie 20:00 w ArtCafe Barakah przy ulicy Paulińskiej 28 w Krakowie. Spotkanie przygotowała nasza redakcyjna koleżanka, Anna Wyrwik. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia