banner ad

Dlaczego warto siedzieć przed telewizorem? Czwarta odsłona cyklu „Literatura stosowana” już w najbliższy wtorek

27 stycznia 2014

literatura stosowana 19.12.
We wtorek 28 stycznia Bar Studio przy Teatrze Studio w Warszawie zaprasza na kolejną odsłonę cyklu „Literatura stosowana”. Tematem najbliższego spotkania będą seriale telewizyjne. Booklips.pl jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Pomysł, aby podczas spotkania literackiego rozmawiać o serialach, nie jest wcale tak absurdalny, jak mogłoby się wydawać. Otóż obecnie seriale telewizyjne często uważane są za współczesny ekwiwalent nie tylko filmu fabularnego, ale też dawnych wielkich powieści. Dlatego o najlepszych serialach wszech czasów porozmawiają z Juliuszem Kurkiewiczem zaproszeni goście – prof. Beata Łaciak oraz pisarze Łukasz Orbitowski i Krzysztof Varga. Razem spróbują też odpowiedzieć na pytania: Czy w Polsce są dobre seriale? I jakie powinny powstać?

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 28 stycznia, o godz. 19.00 w foyer Teatru Studio przy pl. Defilad 1 w Warszawie. Szczegółowe informacje na jego temat znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Gośćmi wieczoru będą:

prof. Beata Łaciak – socjolożka, pracuje w Katedrze Socjologii i Antropologii Obyczajów UW, członek zarządu Instytutu Spraw Publicznych. Zajmuje się badaniem miejsca dziecka w kulturze, serialami oraz zmianą obyczajów w czasach transformacji. Autorka książki „Kwestie społeczne w polskich serialach obyczajowych – prezentacja i odbiór”.

Łukasz Orbitowski – pisarz, nominowany do Paszportów Polityki 2013. Autor m.in. „Szczęśliwej ziemi”, „Widm”, „Świętego Wrocławia”. Felietonista „Gazety Wyborczej” i „Nowej Fantastyki”.

Krzysztof Varga – pisarz, dziennikarz, krytyk literacki, redaktor działu „Kultura” Gazety Wyborczej. Napisał m.in. „45 pomysłów na powieść. Strony B singli”, „Tequilę”, „Nagrobek z lastryko”, „Gulasz z turula”, „Trociny”.

Literatura Stosowana to cykl spotkań z polskimi pisarzami, podczas których dowiecie się m.in. kto i dlaczego nie lubi podróżować, czy faktycznie prawdziwych Cyganów już nie ma, czy seriale są lepsze od książek a psy od kotów. No i co na to wszystko literatura. Autorem cyklu jest Juliusz Kurkiewicz, krytyk literacki, redaktor „Gazety Wyborczej” i „Książek. Magazynu do Czytania”. Sekretarz nagrody Nike.

literatura_stosowana_28_01

Tematy: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia