Czytanie opowiadań Sławomira Mrożka dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

24 marca 2014

Dramatorium - Mrożek
W poniedziałek 24 marca o godzinie 20.00, w ramach cyklu „Dramatorium”, krakowscy aktorzy związani z Teatrem Barakah, przeczytają opowiadania zmarłego przed niespełna rokiem Sławomira Mrożka. Opowiadania pochodzą z tomu „Krótkie, ale całe historie”.

Każdy, kto zna dowcipne rysunki Sławomira Mrożka oraz charakterystyczne dla niego poczucie humoru, może domyślać się, co czeka widzów podczas dzisiejszego „Dramatorium”. Każdy, kto nie zna, zostanie humorystycznie zaskoczony. To już drugie w marcu Dramatorium z polskim pisarzem. Po Edwardzie Stachurze aktorzy Teatru Barakah zmieniają klimat i wchodzą w świat absurdu, ironii oraz ciekawych bohaterów, którzy zmagają się z rzeczywistością często w nietypowy sposób.

Opowiadania Sławomira Mrożka przeczytają: Małgorzata Brożonowicz, Beata Schimscheiner, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. Teksty z różnych krajów, miast, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z?

Najnowsza edycja „Dramatorium” odbędzie się dzisiaj, tj. 24 marca, o godzinie 20.00 na scenie teatru Barakah przy ulicy Szerokiej 6. Bilety: 5 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia