Czytanie opowiadań Jana Himilsbacha dzisiaj w krakowskim Teatrze Barakah

5 maja 2014

himilsbach-dramatorium
Dzisiaj, tj. 5 maja, na scenie krakowskiego Teatru Barakah w ramach cyklu „Dramatorium” aktorzy przeczytają opowiadania najsłynniejszego pisarza wśród kamieniarzy, Jana Himilsbacha.

Znany z filmów, z telewizji, z książek i barów, przede wszystkim zaś znany z licznych anegdot. O, choćby tej: „Himilsbach pił kiedyś piwo na środku Marszałkowskiej. Podeszła do niego staruszka – Co Pan tu, proszę Pana, sieje zgorszenie? Piwo Pan pije na środku ulicy? – Babciu – powiada Janek – pani nie wie o co chodzi, ja do organizmu wprowadzam bajkowy nastrój”. W bajkowy nastrój w pierwszy poniedziałek maja wprowadzą widzów aktorzy w ramach „Dramatorium” z opowiadaniami pisarza, aktora, pijaka i jednej z najbardziej barwnych postaci polskiej kultury XX wieku ? Jana Himilsbacha.

Opowiadania Himilsbacha przeczytają: Anna Piróg, Krzysztof Bochenek, Szymon Grzybek, Jan Mancewicz. Spotkanie poprowadzi Anna Wyrwik.

Teatr Barakah to prawdopodobnie jedyny teatr w Polsce, w którym odbywają się cyklicznie czytania utworów beletrystycznych najznakomitszych pisarzy. Teksty z różnych krajów, miast, z różnych czasów i literackich stylów czytane są często przy stoliku, czasem z inscenizacją, czasem z muzyką na żywo, czasem czyta widz, czasem z gościem specjalnym, czasem bez wina, czasem z?

Dzisiejsza edycja ?Dramatorium? odbędzie się o godzinie 20.00 na scenie teatru Barakah przy ulicy Paulińskiej 28. Bilety: 7 zł. Rezerwacji biletów można dokonywać pod adresem mailowym: rezerwacje@teatrbarakah.com.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia