banner ad

Cixin Liu, Coben, Läckberg, Musso spotkają się z polskimi czytelnikami podczas 2. edycji wirtualnych targów książki BookTarg

11 listopada 2020

Rozmowa z Harlanem Cobenem i Camillą Läckberg na temat kryminałów oraz wywiad z twórcami fantastyki – Cixin Liu i Radkiem Rakiem – to tylko niektóre z wirtualnych atrakcji jakie znalazły się w programie BookTargu. Wydarzenie potrwa od 12 do 18 listopada.

Po dużym sukcesie jaki odniosły targi książki online w maju organizatorzy powracają z drugą odsłoną wydarzenia. Liczne spotkania i dyskusje będą odbywały się w dziewięciu blokach tematycznych: epickim (literatura piękna, współczesna, pamiętniki, opowiadania), kryminalnym (thrillery, kryminały, sensacje), romantycznym (literatura obyczajowa, erotyczna, romanse), publicystycznym (literatura faktu, reportaże, książki kulinarne), fantastycznym (SF, fantastyka, horrory), dziecięcym i młodzieżowym, filmowym (ekranizacje książka i film), branżowym oraz translatorskim.

W programie BookTargu nie zabraknie znanych nazwisk autorów polskich, jak i zagranicznych oraz ciekawych tematów do dyskusji. W spotkaniach będą mogli wziąć udział wirtualnie wszyscy internauci. W bloku kryminalnym Harlan Coben opowie o swojej najnowszej powieści „Chłopiec z lasu”. Dowiemy się również, jakie kryminały czytają i czym w pisaniu swoich książek inspirują się Camilla Läckberg, Joanna Jodełka, Joanna Opiat-Bojarska i Małgorzata Rogala. W bloku epickim gośćmi internautów będą Jakub Małecki oraz Guillaume Musso. Podczas części fantastycznej pojawią się Radek Rak czy Rebecca F. Kuang, a w bloku publicystycznym – Magdalena Lassota oraz Miłka Raulin. Posłuchamy także Michała Nogasia, który opowie o swojej najnowszej książce.

O udziale pisarzy w procesie tworzenia scenariuszy filmowych porozmawiają Wojciech Chmielarz, Vincent V. Severski oraz Igor Brejdygant. Nie zabraknie również spotkań dotyczących literatury romantycznej i erotycznej. W imprezie wezmą też udział znani tłumacze, którzy zdradzą, jakim wyzwaniem jest przekład książek Stephena Kinga. Z kolei do czytania najmłodszym czytelnikom będą przekonywać: nauczyciel roku Przemysław Staroń oraz pisarz Wojciech Mikołuszko. W części branżowej – również dostępnej dla szerokiej publiki – posłuchamy dyskusji o tym, jak zmienia się rynek książki, jakie narzędzia wykorzystywane są do promowania literatury, jak abonament wpływa na branżę i zastanowimy się nad przyszłością czytelnictwa.

BookTarg to efekt współpracy trzech firm: Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny i dostępny dla każdego internauty. Z harmonogramem wydarzeń będzie można się zapoznać na stronie booktarg.pl i www.facebook.com/BookTarg.

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia