banner ad

Benefis Mai Lidii Kossakowskiej z okazji 20-lecia pracy twórczej

9 stycznia 2017


Wydawnictwo Fabryka Słów zaprasza do celebracji 20-lecia pracy twórczej Mai Lidii Kossakowskiej. Benefis pisarki odbędzie się 10 stycznia w Domu Zabawy i Kultury „Dzik” w Warszawie.

Maja Lidia Kossakowska od dzieciństwa marzyła, że kiedyś zostanie reżyserem. Równie silnie pragnęła zostać lalkarzem, rzeźbiarzem i archeologiem. Zwiedzanie uroczych, starych miasteczek (z częstymi postojami w małych, tradycyjnych knajpkach), patrzenie na morze, spacery plażą, malowanie obrazów, szycie lalek i grzebanie w starociach, to jej ulubiony sposób spędzania wolnego czasu do dziś. Wrażliwość pisarki ukształtowała się podczas nauki w liceum plastycznym, w trakcie studiów archeologicznych i nade wszystko dzięki lekturom. Bo dom Kossakowskich był zawsze pełen książek i bez czytania nikt z rodu nie mógłby się obejść.

Wychowała się na klasyce i literaturze amerykańskiej: Faulknerze, Steinbecku, Hemingwayu, Chandlerze, Cortazarze i Llosie. Archeologia nauczyła ją odkrywać i odtwarzać światy, rozbudowała wyobraźnię, nauczyła myślenia fabularnego, które umiejętnie wykorzystała, realizując dokumentalne programy telewizyjne i podejmując pierwsze próby literackie.

Maja Lidia Kossakowska nigdy nie zapomni dnia, w którym po raz pierwszy ujrzała swój tekst w druku. Opowiadanie „Mucha” ukazało się w „Feniksie” w styczniu 1997 roku. Tego się nie da z niczym porównać. To uzależnia i determinuje plany. Dzisiaj w jej życiu dominuje literatura, która z pasji przerodziła się w sposób na życie i pracę. Jest jedną z najpoczytniejszych pisarek w Polsce – do tej pory jej książki sprzedały się w nakładzie 400 tysięcy egzemplarzy!

10 stycznia o godz. 18:00 w Domu Zabawy i Kultury „Dzik” przy ul. Belwederskiej 44A w Warszawie odbędzie się benefis Mai Lidii Kossakowskiej zorganizowany z okazji 20-lecia pracy twórczej. Wydarzenia połączone zostanie z prezentacją najnowszej książki pisarki, „Bramy światłości”. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

W swej najnowszej powieści Maja Lidia Kossakowska powraca do cyklu „Zastępy Anielskie”, jednak jest to historia niezależna, którą można z powodzeniem czytać bez znajomości poprzednich książek autorki.

Pomysł na serię opiera się na założeniu, że Stwórca odszedł. Zastępy anielskie muszą więc same utrzymać jego Królestwo. W „Bramach światłości” Świetlista z dobrego rodu imieniem Sereda – podróżniczka, kartograf, odkrywczyni, która właśnie wróciła z kolejnej wyprawy, przyniosła Razjelowi, Panu Tajemnic, dobrą nowinę. Znane jest miejsce bytności Pana. Królestwo organizuje ekspedycję badawczą w dzikie i nieznane Strefy Poza Czasem, by rzucić się w wir najbardziej szalonych niebezpieczeństw czyhających gdzieś na najparszywszym zadupiu wszechświata i odnaleźć emanację Światłości. Dowódcą wyprawy zostaje Tańczący Na Zgliszczach ze śmiercionośną Gwiazdą Zagłady.

Książka ukaże się w trzech wersjach okładkowych (broszurowej, twardej i zintegrowanej) już 13 stycznia.

Tematy: , , , , ,

Kategoria: wydarzenia