Bałtycki Festiwal Komiksu już w najbliższy weekend

24 czerwca 2014

BFK_2014_plakat
Od 27 do 29 czerwca do Gdańska zawitają fani komiksu. Stanie się tak za sprawą VII Bałtyckiego Festiwalu Komiksu organizowanego przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdańsku oraz wydawnictwo Hanami.

Główna część festiwalu odbywać się będzie w dniach 27 i 28 czerwca w Bibliotece Manhattan oraz 29 czerwca w Gdańskiej Szkole Artystycznej (CH Manhattan, al. Grunwaldzka 82), ale nie zabraknie atrakcji dla osób, które przy okazji tego wydarzenia będą chciały zwiedzić miasto Gdańsk.

„Wspólnie z Zakładem Komunikacji Miejskiej w Gdańsku zapraszamy do przejażdżki komiksowym tramwajem” ? mówi Paweł Radziszewski z Działu Promocji Literatury WiMBP w Gdańsku. „W zabytkowym pojeździe kursującym na trasie Oliwa ? Wrzeszcz ? Centrum odbędzie się promocja albumu 'Tramwaje’ Tomasza Grządzieli oraz warsztaty prowadzone przez autora albumu i Igora Wolskiego”. Komiksowy tramwaj będzie kursował w sobotę 27 czerwca w godzinach od 12 do 14, przejazd jest bezpłatny.

Bałtycki Festiwal Komiksu to okazja do wzięcia udziału w spotkaniach z autorami i wydawcami komiksów, warsztatach i prelekcjach. Pierwszy dzień festiwalu poświęcony zostanie mandze. Japońska szkoła komiksu zaprezentowana zostanie podczas piątkowych spotkań w Bibliotece Manhattan, początek o godzinie 16.00. Festiwalowa sobota to kalejdoskop spotkań, warsztatów i prelekcji dotyczących sztuki komiksowej. Gościem festiwalu będzie między innymi ukraiński twórca, Igor Baranko. „Sobotę w Bibliotece Manhattan zakończy wernisaż wystawy Magdaleny Danaj 'Porysunki i inne takie’, a osoby, które chciałyby zmierzyć się w komiksowych pojedynkach zapraszamy do klubu Mazel Tov na Ogarnej w Gdańsku” ? mówi Radziszewski. „Bitwy zaczynamy o 20.00”. Ostatni dzień festiwalu to spotkania i prelekcje w Gdańskiej Szkole Artystycznej. Tam między innymi spotkanie z Mateuszem Skutnikiem i Przemysławem Kołodziejem.

Poszukiwacze białych kruków zachęcani są do wzięcia udziału w giełdzie komiksów. Stoiska z komiksami znajdą się na parterze Centrum Handlowego Manhattan i będą czynne w sobotę i niedzielę w trakcie festiwalu.

Poniżej możecie zobaczyć zwiastun VII edycji Bałtyckiego Festiwalu Komiksu:

Szczegółowy program Bałtyckiego Festiwalu Komiksu znajduje się na stronie www.bfk.hanami.pl.

Tematy: , , , ,

Kategoria: wydarzenia