banner ad

Alexis Show Michała Witkowskiego na stand-upowej scenie Big Book Cafe

25 lipca 2017


Warszawskie Big Book Cafe zaprasza na drugą odsłonę Literackiego Stand-upu. Tym razem na performatywnej scenie wystąpi pisarz Michał Witkowski ze swoim Alexis Show.

Nowe centrum literackie mieszczące się na warszawskim Mokotowie, które powstało z inicjatywy organizatorów Big Book Festival, stawia na realizowanie niekonwencjonalnych wydarzeń literackich. Pierwszym zainicjowanym cyklem jest Literacki Stand-Up – seria występów na żywo pt. „Pisarze komentują świat”, podczas których autorzy próbują sił w roli performerów i wygłaszają komentarze do rzeczywistości. Jako pierwsi na scenie wystąpili Krzysztof Varga i Pablopavo. Teraz przyszła kolej na kolejny stand-up, którego bohaterem będzie Michał Witkowski.

Michał Witkowski, kronikarz Polski z pozłotka, dykty i blachy falistej, powraca w wielkim stylu. W swojej najnowszej powieści, której premiera zapowiadana jest na jesień, stworzył nową baśń o tej Innej. Witkowski pisarz i performer nigdy nie przestaje być sobą. Ale tym razem, już na pierwszy rzut oka widać, że obok absurdalnego poczucia humoru i groteski w jego przemyśleniach pojawia się nowy ton ? poważny, miejscami gorzki.

Artysta – tłumaczony na 30 języków, wyróżniony Paszportem „Polityki”, Nagrodą Literacką Gdynia, trzykrotnie nominowany do Nagrody Nike, finalista Angelusa – podczas występu w Big Boook Cafe zabierze widzów w podróż po współczesnej Polsce, w mroki średniowiecza, do przedwojennego Grudziądza, a nawet na Malediwy. Autor zapewnia: „będę stawał na rzęsach, żeby zabawić i zadziwić szanowną publiczność”.

„Alexis Show” w wykonaniu Michała Witkowskiego odbędzie się 28 lipca 2017 o godzinie 20:00 w Big Book Cafe przy ul. Dąbrowskiego 81 w Warszawie.

fot. Adrian Błachut

Tematy: , , ,

Kategoria: wydarzenia