banner ad

4. edycja Festiwalu Książki Opole już za 100 dni

26 lutego 2019


Fundacja Fabryka Inspiracji PL informuje, że 4. edycja Festiwalu Książki Opole odbędzie się już za 100 dni! W dniach od 7 do 9 czerwca 2019 roku będą miały miejsce targi książki, spotkania autorskie, koncerty, warsztaty i liczne czytelnicze atrakcje.

W drugi weekend czerwca Opole będzie gościć pisarzy, osoby związane z kulturą i muzyków. Na targach książki, w których udział biorą największe polskie wydawnictwa, zaprezentowane zostaną nowości i premiery książkowe. Wydarzenie będzie miało miejsce na Placu Wolności i jak w latach poprzednich zielony park zamieni się w piękne Miasteczko Literackie. „Scena stoi w miejscu, gdzie tak naprawdę kręciłem się przez połowę życia. Tu są ławki na których siadywałem, wcale nie piłem piwa, nie paliłem papierosów i nie spędzałem tutaj licznych wieczorów na mieście, no ale teraz robi zdecydowanie lepsze wrażenie, kiedy ta atmosfera książkowa opanowała ten nasz opolski świat” ? mówił Remigiusz Mróz podczas zeszłorocznej edycji festiwalu.

Festiwal doczekał się już czwartej edycji i od 2016 roku pokazuje Opolanom, że warto czytać, pisać i tworzyć. Łącznie we wszystkich edycjach udział wzięło kilkadziesiąt tysięcy osób, miało miejsce około 150 spotkań autorskich i do Opola przyjechało około 250 wydawnictw. „Można powiedzieć, iż Opole, to stolica polskiej książki, dlatego że za każdym razem, a byłem już kilka razy w Opolu jako autor na spotkaniach autorskich, i za każdym razem to były rewelacyjne spotkania, najlepsze z możliwych. Naprawdę wielki szacunek” ? wspominał podczas drugiej edycji wydarzenia Maciej Orłoś.

„Jesteśmy w trakcie rozmów z autorami i robimy wszystko, aby festiwalowy program był ciekawy i oryginalny. Nie zapominamy o muzycznym akcencie, dlatego codziennie odbędą się koncerty na scenie festiwalowej w Miasteczku Literackim. Zapraszamy do współpracy instytucje i firmy, które chciałyby się zaangażować w tegoroczną organizację wydarzenia” ? mówi Natalia Ciecióra z Fundacji Fabryka Inspiracji PL, która jest organizatorem wydarzenia. „Targi Książki cieszą się również dużym zainteresowaniem, 70% miejsc wystawienniczych jest już zarezerwowana, zainteresowane wydawnictwa zapraszamy do bezpośredniego kontaktu” ? dodaje Judyta Gralka, która przy Festiwalu Książki koordynuje kontakt z wydawnictwami.

Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Fabryka Inspiracji PL, a pomysłodawcą i inicjatorem ? drukarnia Opolgraf. Wydarzenie wspiera miasto Opole, a głównym partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu. Festiwal odbędzie się pod patronatem Booklips.pl.

Tematy: , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia