banner ad

26. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi

3 października 2015

26-mfkig-plakat
W weekend 3 i 4 października w Łodzi odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Gośćmi 26. edycji imprezy będą m.in. Tom Grindberg, Simon Bisley, Alan Grant, Grzegorz Rosiński i inni.

Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier istnieje od 1991 roku i jest największą tego typu imprezą w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Zeszłoroczną edycję festiwalu odwiedziło niemal 20 tysięcy osób. Impreza obfituje w wiele atrakcji związanych komiksem, fantastyką i grami. Impreza po raz kolejny gościć będzie w łódzkiej Atlas Arenie.

Głównymi atrakcjami imprezy bez wątpienia będą wizyty zagranicznych twórców komiksu. Na festiwal zaproszonych zostało około 150 rysowników i scenarzystów. Z gości zagranicznych z pewnością warto wymienić Simona Bisleya, jednego z najbardziej inspirujących artystów komiksowych, autora albumów z serii „Lobo”, czy Toma Grindberga, rysownika Batmana, Supermana i Spider-Mana (niedawno Egmont wydał jego album „Batman. Narodziny Demona”). Ponadto festiwal odwiedzi Peter Snejbjerg, duński rysownik pracujący dla wydawnictw DC Comics i Vertigo, w Polsce znany głównie z serii „Kaznodzieja” i „Hellblazer”. Z publicznością spotkają się też Joana Afonso z Portugalii, Australijczyk Simon Hanselmann, wiceprezes Marvela do spraw międzynarodowych C.B. Cebulski oraz Marco Rizzo i Lelio Bonaccorsa.

Na największą atrakcję Festiwalu zapowiada się wizyta wybitnego rysownika Grzegorza Rosińskiego, która towarzyszy premierze jego „Monografii” przygotowanej przez Piotra Rosińskiego i Patricka Gaumera. Pięknie wydany album wzbogacają setki nieznanych dokumentów, ilustracji, rysunków, komiksów i fotografii, które pochodzą z polskich oraz szwajcarskich archiwów artysty i jego rodziny, szykuje się więc emocjonujące spotkanie!

Wśród polskich autorów nie zabraknie też Bogusława Polcha, Andrzeja Sapkowskiego, Andrzeja Nowakowskiego, Michała Śledzińskiego, Krzysztofa Gawronkiewicza i Grzegorza Janusza, Tomasza Samojlika, Janusza Pawlaka, Łukasza Kowalczuka, Jacka Świdzińskiego i wielu innych.

Atrakcją będzie przedpremierowy pokaz pierwszego odcinka serialu animowanego na podstawie serii komiksowej „Tymek i Mistrz” z udziałem Tomasza Leśniaka, Rafała Skarżyckiego i studia Human Ark. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną kulisy powstawania serialu oraz dalsze plany na jego rozwój

Jak co roku program festiwalu zostanie podzielony na poszczególne strefy. Oprócz komiksów i fantastyki znajdzie się także blok poświęcony science fiction, strefy Manga Corner, Star Wars, dziecięca i targowa. Jeszcze większa niż przed rokiem będzie strefa gier komputerowych z finałem ESL Mistrzostw Polski w dwóch grach: „Counter-Strike: Global Offensive” oraz „League of Legends”, grami konsolowymi i planszowymi, z blokiem teoretycznym wypełnionym spotkaniami z badaczami i twórcami gier.

Bilety na Festiwal Komiksu i Gier 2015 w Łodzi kosztują 15 zł (jednodniowy), a dwudniowy karnet 20 zł. Dla dzieci do lat 12 wstęp jest bezpłatny. Szczegółowy program imprezy znajdziecie na stronie: www.komiksfestiwal.com.

Tematy: , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia