13 sierpnia w Gdyni rozpocznie się Plener Literacki. Którzy pisarze i wydawcy pojawią się nad morzem?

23 lipca 2021

W dniach od 13 do 15 sierpnia na Bulwarze Nadmorskim i w Muszli Koncertowej w Gdyni odbędzie się letni Plener Literacki. W programie przewidziano spotkania ze znanymi i lubianymi autorami oraz możliwość zakupu książek od ponad 60 wystawców, a także atrakcje dla całych rodzin.

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą. Wydarzenie ma charakter otwarty i łączy kiermasz książek z programem wydarzeń. W ramach pleneru odbędą się spotkania ze znanymi i lubianymi autorami, a także warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci, a ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. „Polecamy urozmaicony program i ofertę wydawniczą pleneru, zarówno miłośnikom literatury w każdym wieku, jak i osobom sięgającym po książki sporadycznie” – piszą organizatorzy z Fundacji Historia i Kultura.

Wśród gości w tym roku znajdą się prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown, Katarzyna Tubylewicz, Iza Klementowska, Ula Ryciak, Michał Cichy, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Mirosław M. Bujko, Marcin Szczygielski i Małgorzata Warda.

Z ofertą książkową czekać będą w Gdyni na czytelników m.in. wydawnictwa: Akapit Press, Albatros, Świat Książki, Egmont, Sonia Draga, Debit, Bellona, MG, Agora, Książkowe Klimaty, Wielka Litera, W.A.B., Uroboros, Fabryka Słów, Bukowy Las, Wilga, Zielona Sowa, Nasza Księgarnia, Timof Comics, Grupa Helion, Polskie Wydawnictwo Muzyczne, Wydawnictwo BIS, Amaltea, Kwiaty Orientu, Wydawnictwo Marpress, Wydawnictwo Nowa Baśń, Wydawnictwo Olesiejuk, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Literackie i Wydawnictwo Znak.

Zainteresowani Nagrodą Literacką Gdynia powinni odwiedzić stoisko nagrody, gdzie będzie można się zapoznać z publikacjami dotychczasowych laureatów Kostek Literackich, a także tegorocznych nominowanych. Tam też dowiemy się więcej na temat tegorocznej edycji Festiwalu Miasto Słowa, który towarzyszy nagrodzie i odbędzie się między 23 a 29 sierpnia.

Wstęp na Plener Literacki jest bezpłatny. W piątek stoiska będą czynne w godz. 12:00-19:00, a w sobotę i niedzielę w godz. 11:00-19:00. Spotkania z gośćmi odbędą się w piątek na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej.

[am]

Tematy: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: wydarzenia