banner ad

Radiowa Czwórka wyemituje multimedialne słuchowisko na podstawie „Długiej Ziemi” Pratchetta i Baxtera

7 maja 2014

Sluchowisko_Czworki_Dluga_Ziemia
W poniedziałek 12 maja na antenie i stronie internetowej Radiowej Czwórki pojawi się nowe słuchowisko multimedialne ? radiowa adaptacja powieści Terry?ego Pratchetta i Stephena Baxtera „Długa Ziemia” w reżyserii Igora Brejdyganta. Odcinki będą emitowane od poniedziałku do piątku o godz. 7.45 i 18.40 przez cztery najbliższe tygodnie.

„Długa Ziemia” to drugie po „Radioterapii” słuchowisko multimedialne Czwórki, łączące radiowe tradycje z teatralną scenografią. Opowieść przeniesie słuchaczy na krańce Ziemi i o wiele dalej. Rzeczywistość zmienia się diametralnie w chwili, w której okazuje się, że Ziemia jest tylko jedną z milionów planet istniejących w innych wymiarach. Nie jesteśmy sami ? to już potwierdzone. Otwarcie dostępu do bliźniaczych światów rozpocznie epokę nowych pionierskich wypraw, z których najbardziej ambitną i zarazem najbardziej niebezpieczną podejmą główni bohaterowie: Joshua Valienté (w adaptacji grany przez Cezarego Łukaszewicza) i Lobsang ? sztuczna inteligencja o wielkim ego, mogąca przybrać dowolny kształt (w tej roli Arkadiusz Jakubik). Podczas swojej podróży Joshua spotka wiele stworzeń i istnień, jednak najbardziej w pamięć zapadnie mu spotkanie z Sally (Anna Grycewicz), córką wynalazcy krokera ? urządzenia, dzięki któremu człowiek pozyskał zdolność przekraczania światów.

Słuchowisko oparto na pierwszej z dwóch powieści powstałych w wyniku współpracy twórcy Świata Dysku Terry’ego Pratchetta ze znanym autorem science fiction Stephenem Baxterem. Za scenariusz i reżyserię przedsięwzięcia odpowiada Igor Brejdygant. W obsadzie usłyszymy: Arkadiusza Jakubika, Cezarego Łukaszewicza, Annę Grycewicz oraz w epizodach: Aleksandrę Radwan i Dariusza Toczka.

Czwórka zaprasza do słuchania i oglądania multimedialnego słuchowiska od 12 maja, od poniedziałku do piątku o 7.45 (premiera) i 18.40 (powtórka) przez cztery kolejne tygodnie. Odcinki będą również dostępne na stronie internetowej czworka.polskieradio.pl. Projekt powstał w koprodukcji z Narodowym Instytutem Audiowizualnym.

Sluchowisko_Czworki_Dluga_Ziemia2

fot. Czwórka

Tematy: , , , , ,

Kategoria: radio, słuchowiska