Premiera spektaklu Agnieszki Osieckiej „Apetyt na czereśnie” w radiowej Dwójce i online. W obsadzie Maria Niklińska i Rafał Olbrychski

24 listopada 2021

W niedzielę 28 listopada w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbędzie premiera widowiska teatralnego „Apetyt na czereśnie” na podstawie tekstu Agnieszki Osieckiej. Spektaklu będzie można wysłuchać na antenie Programu 2 Polskiego Radia, zaś w formie streamingu wideo pokazany zostanie online.

„Apetyt na czereśnie” to drugie – po „Niech no tylko zakwitną jabłonie” – widowisko teatralne Agnieszki Osieckiej. Fabularnej opowieści o trudnej, gasnącej, a może już wygasłej miłości towarzyszą piosenki autorstwa samej Osieckiej z muzyką Macieja Małeckiego. W koncertowej wersji spektaklu w rolach dawnych małżonków wystąpią Maria Niklińska i Rafał Olbrychski, a towarzyszyć im będzie duet fortepianowy Maciej Małecki – Aleksander Dębicz. Współczesnej adaptacji tekstu dokonała Anna Seniuk – także reżyserka tej radiowej wersji widowiska.

Premiera odbędzie się w niedzielę 28 listopada o godz. 16:00. Wydarzenie zaplanowano z udziałem publiczności, ale z zachowaniem reżimu sanitarnego. Ci, którzy chcą wziąć udział w spektaklu na żywo w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego, mogą nabyć bilety tutaj.
Widowiska wysłuchamy na antenie radiowej Dwójki, a transmisję wideo zobaczymy na Facebooku, stronie internetowej i kanale YouTube stacji.

Tymczasem w środę 24 listopada o godz. 17:30 z twórcami spektaklu – Anną Seniuk i Maciejem Małeckim – w audycji „O wszystkim z kulturą” spotka się Małgorzata Szymankiewicz. „Poznamy okoliczności powstania scenariusza i muzyki, sięgniemy do historii wystawień i dowiemy się, jak do napisanej ponad 60 lat temu historii odnoszą się młodzi artyści, którzy biorą udział w spektaklu” – zapowiada Szymankiewicz. Rozmowa dostępna będzie na antenie oraz w streamingu na profilu facebookowym Dwójki.

[am]

Tematy: , ,

Kategoria: radio