banner ad

„Cwaniary” Sylwii Chutnik w interpretacji Magdaleny Cieleckiej w Radiowej Trójce

11 stycznia 2013


Program 3 Polskiego Radia zaprasza na nową, wieczorną powieść. „Cwaniary” ? ostatnią książkę Sylwii Chutnik czytać będzie Magdalena Cielecka. Na antenie Trójki już od 14 stycznia, od poniedziałku do czwartku o godzinie 20.50.

„Cwaniary” to współczesna powieść łotrzykowska autorki brawurowej ?Dzidzi? i ?Kieszonkowego atlasu kobiet?. Cztery kobiety z warszawskiego Mokotowa postanawiają wymierzać sprawiedliwość na własną rękę. Opowieść o nocnej Warszawie, śmierci i idealnie skrojonej zemście. Ta śmieszno-smutna historia jest zarazem głosem w dyskusji o kobietach i polskości. Powieść do czytania na antenie Trójki opracowała autorka audycji, Barbara Marcinik. W rolę narratorki wcieli się aktorka, Magdalena Cielecka, a muzykę skomponował Tomek Wachnowski.

Sylwia Chutnik jest mieszkającą w Warszawie pisarką, felietonistką, działaczką społeczną. Kulturoznawczyni, absolwentka Gender Studies na Uniwersytecie Warszawskim. Prezeska Fundacji Mama działającej na rzecz poprawy sytuacji matek w Polsce. Przewodniczka po Warszawie. Publikowała w wielu czasopismach, jej teksty ukazały się także w książkach zbiorowych. Laureatka Paszportu Polityki w kategorii literatura w 2008 roku i Stołecznego Nobla Ashoki w 2009 roku. Autorka książek: ?Kieszonkowy atlas kobiet?, ?Dzidzia?, ?Warszawa kobiet?, ?Mama ma zawsze rację?. Nominowana do nagrody Nike 2009.

fot. W. Dorosz/Polskie Radio

Tematy: , , , , ,

Kategoria: radio