Siódme „Książki. Magazyn do czytania” już w kioskach

27 listopada 2012

Od dzisiaj w sprzedaży dostępny jest siódmy numer pisma „Książki. Magazyn do czytania”. Znajdziemy w nim m.in. Bieńczyka piszącego o kwestionariuszu Prousta, opowiadanie Stasiuka o podróżowaniu przez Polskę oraz fragment nowej powieści Olgi Tokarczuk, na której publikację trzeba poczekać jeszcze rok.

Siódmy numer „Książek. Magazynu do czytania” to solidna porcja materiałów na temat najciekawszych ostatnich premier oraz wydarzeń na rynku literackim. W czasopiśmie pojawią się:

Kwestionariusz Prousta

Choć wcale nie stworzył go Proust, tylko jego znajoma. O najsłynniejszej rubryce prasowej świata pisze tegoroczny laureat Nike Marek Bieńczyk. Na pytanie Prousta odpowiadają m.in. Lou Reed, Robert Altman i David Bowie.

Z lotu Szczygła

Nie wiem, czy oscypek budzi w Europie pożądanie. Ale wiem, że inny nasz specjał – na pewno tak. Z czym trzeba podawać polski reportaż za granicą? Mariusz Szczygieł ma know-how.

Opowiadanie Stasiuka

Pięć po ósmej włączyłem radio, odnalazłem godzinki i zacząłem śpiewać. Zawsze tak robię, ilekroć wyjadę dość wcześnie. Głośno, głośniej niż radio, tak jak mój dziadek – Andrzej Stasiuk rusza w Polskę.

Biesy w Memphis

Autor najgorętszej amerykańskiej książki sezonu stał się sławny dlatego, że czegoś nie zrobił. A konkretnie nie zadźgał trzech chłopców, by złożyć ich w ofierze podczas satanistycznego rytuału. O śmierci i zmartwychwstaniu Damiena Echolsa opowiada Katarzyna Surmiak-Domańska.

Mówiły ludzkim głosem

Papuga Casanovy, niedźwiedź Byrona, homar Nervala. Przeglądu menażerii słynnych pisarzy dokonał Marcin Sendecki.

Nowa powieść Tokarczuk

Kto i po co wybrał się w 1752 r. do Rohatynia? Nowa powieść Olgi Tokarczuk do księgarń trafi dopiero za rok. W „Książkach. Magazynie do czytania” już teraz przeczytasz jej fragment.

Żył szybko, umarł z morfiną

Mówisz – Jack London, myślisz – bajki o zwierzętach? O niezwykłym życiu alkoholika, trampa, socjalisty, bogacza i awanturnika, a także pierwszego celebryty wśród amerykańskich pisarzy opowiada Radosław Leniarski.

Spiegelman: Nie pytaj, czemu Polacy to świnie

Czuję się, jakbym umarł i reinkarnował się w osobie egzekutora własnego testamentu. Wszystko, czym się zajmuję, to odpowiadanie na pytania o „Mausa” – mówi Wojciechowi Orlińskiemu najsłynniejszy komiksiarz świata Art Spiegelman.

200 lat fabryki baśni braci Grimm

Działałała sprawnie. Jacob doglądał treści produktów, Wilhelm zajmował się ich formowaniem – niebajkowe życie teutońskich bajarzy demaskuje Janusz Rudnicki.

Martin Amis: Kobiety, nie idźcie tą drogą

Najbardziej spektakularną ofiarą rewolucji obyczajowej lat 60. jest według Martina Amisa jego własna siostra: kobieta, która wpadła w pułapkę alkoholizmu i rozwiązłości – o nowej powieści Anglika pisze Jerzy Jarniewicz.

Chwała półkownikom

Czyli książkom, bez których domowy regał byłby niekompletny. Dlaczego lubimy czytać to, co już znamy – zastanawia się Wojciech Nowicki.

Tuzin prezentów po choinkę

Nowa powieść J.K. Rowling to pewniak, „2666” Roberto Bolano – arcydzieło dla wybrednych, opowieści rysunkowe Edwarda Goreya – coś dla dzieci, które nie boją się bać. 12 prezentów szytych na miarę poleca Juliusz Kurkiewicz.

Oprócz powyższych w numerze znajdziemy stałe rubryki, czyli „50 książek, które czyta świat”, kwestionariusz „Książek” oraz wiele innych. „Książki. Magazyn do czytania” dostępne są w salonach prasowych oraz kioskach na terenie całej Polski.

na podst. mat. prasowych Agory

Tematy: , , , ,

Kategoria: prasa