Przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z Davidem Attenborough na okładce w sprzedaży od 1 grudnia

27 listopada 2020

1 grudnia w punktach sprzedaży prasy ukaże się przedświąteczne wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z Davidem Attenborough na okładce. W numerze znajdziemy m.in. wywiad z Rebeccą Makkai i pierwsze polskie tłumaczenie wiersza tegorocznej noblistki Louise Glück.

Bohaterem okładki wydanych w grudniu „Książek. Magazynu do czytania” jest sir David Attenborough. O jego długiej drodze od telewizyjnego showmana, zwożącego do Wielkiej Brytanii schwytane na świecie zwierzęta, do popularyzatora wiedzy, który uczy miliony ludzi na całym świecie rozumieć świat fauny i flory oraz czyhające na ten świat zagrożenia ze strony człowieka opowiada Tomasz Ulanowski.

W numerze nie zabraknie również corocznej listy najlepszych książek mijającego roku zdaniem redakcji dwumiesięcznika. Wybrano także najlepsze okładki książek oraz najciekawsze komiksy wydane w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Tytuł Książki Roku otrzymała powieść „Wierzyliśmy jak nikt” Rebecci Makkai. Z autorką po otrzymaniu wiadomości o wyróżnieniu rozmawiał Michał Nogaś.

W wydaniu znalazły się również m.in. opowieść wigilijna z życia wzięta, którą Mikołaj Łoziński napisał specjalnie dla „Książek. Magazynu do Czytania” czy pierwsze polskie tłumaczenie wiersza tegorocznej noblistki Louise Glück z jej najważniejszego tomu „Ararat” w przekładzie Krystyny Dąbrowskiej.

W grudniowym magazynie redakcja zwraca również uwagę na nowe zjawiska i nazwiska w literackim świecie, które definiują mijający rok – Natalia Szostak pisze o dotąd mało znanej w Polsce, a niezwykle docenianej na świecie pisarce argentyńskiej Samancie Schweblin, a historyczka sztuki Maria Poprzęcka recenzuje spektakl operowy Mariny Abramović poświęcony Marii Callas – jedno z najbardziej ekstrawaganckich przedsięwzięć artystycznych w 2020 roku. Dodatkowo, specjalnie dla czytelników magazynu, znani polscy autorzy – Magdalena Grzebałkowska, Katarzyna Boni, Olga Wróbel i Paweł Sajewicz – wybrali 25 książek pod choinkę podzielonych na 5 kategorii: biografie, powieści z całego świata, książki o muzyce i ekologii oraz literacką klasykę.

W wydaniu nie zabraknie również poleceń prezentów książkowych dla dzieci i młodzieży w stałym dodatku dwumiesięcznika „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”, w którym znajdzie się także lista najlepszych dziecięcych i młodzieżowych książek 2020 roku.

Szósty tegoroczny numer „Książek. Magazynu do czytania” wraz ze stałym dodatkiem „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych” liczy 134 strony. W punktach sprzedaży prasy numer będzie dostępny od 1 grudnia w cenie 15,99 zł.

[am]

Tematy: , , , , , , , , ,

Kategoria: prasa