banner ad

Nowy numer „Książek. Magazynu do czytania” z filmem „Porwanie Michela Houellebecqa” na DVD

29 września 2015

Ksiazki_3_2015_w_kioskach
Dziś – we wtorek, 29 września ukazało się trzecie w tym roku wydanie kwartalnika „Książki. Magazyn do czytania”. Można je kupić z filmem „Porwanie Michela Houellebecqa” na DVD.

W najnowszych „Książkach” czytelnicy znajdą obszerną recenzję nowego przekładu „Rękopisu znalezionego w Saragossie” hr. Jana Potockiego oraz „Wilków” Marka Hłaski, wywiady z Michelem Faberem i Kazuo Ishiguro oraz relację Mariusza Szczygła z wizyty u czeskiego pisarza Petra M?rki. Tylko w „Książkach” ukazuje się najnowsze opowiadanie „Szeherezeda” Harukiego Murakamiego, którego nazwisko jest wymieniane wśród kandydatów do tegorocznej literackiej nagrody Nobla.

Ponadto Miłada Jędrysik pisze o współczesnym linczu, jakim jest hejt w internecie, Anna Król opowiada o czasie zatrzymanym w domu Jarosława Iwaszkiewicza, a Katarzyna Surmiak-Domańska ? o początkach tęczowego San Francisco. Tegoroczni finaliści nagrody Nike 2015, m.in. Olga Tokarczuk, Szczepan Twardoch i Ignacy Karpowicz polecają czytelnikom magazynu niezwykłe książki, o których być może jeszcze nie słyszeli. Redakcja podpowiada, jakie premierowe wydania warto czytać w tym kwartale i jakie są najlepsze na rynku książki dla dzieci.

Nowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” ukazało się we wtorek, 29 września; liczy 92 strony. Można je kupić z filmem „Porwanie Michela Houellebecqa” na DVD w cenie 19,99 zł (tylko w salonach Empik). Cena pisma w wersji podstawowej to 9,99 zł.

Tematy: , ,

Kategoria: prasa