banner ad

„Książki. Magazyn do czytania” po raz szósty w kioskach

24 września 2012

Jutro, tj. we wtorek 25 września, do sprzedaży trafi nowy numer pisma „Książki. Magazyn do czytania”, a w nim m.in. rozmowa z Salmanem Rushdiem, teksty o nowej Dorocie Masłowskiej i jej powieści, dziennikach Susan Sontag oraz „Mein Kampf”.

Miłośnicy książek znajdą w długo oczekiwanym numerze (poprzedni ukazał się w maju) ponad 70 stron na temat najciekawszych ostatnich premier oraz wydarzeń na rynku literackim.

Salman Rushdie specjalnie dla „Książek”
W rozmowie z Łukaszem Grzymisławskim autor „Szatańskich wersetów” mówi o latach spędzonych pod ochroną rządu Jej Królewskiej Mości. „Nasza broń przeciwko fundamentalistom to pocałunki w miejscach publicznych, kanapki z bekonem, kina i wolnomyślicielstwo.”

Nowa Masłowska
O jej życiu pod presją nowej książki pisze Dorota Wodecka, a pierwszą od siedmiu lat powieść ocenia Przemysław Czapliński.

Kopulacja banałów
Niby piecze, a klapsy zostawiają ślady na skórze, ale jest to całkiem milutkie. Całe ciało „śpiewa w słodkiej udręce” i przemienia się w „drżącą masę szalejących kobiecych hormonów”. Trylogię sado-maso E. L. James przeczytał i zrecenzował Grzegorz Wysocki.

Susan Sontag: samotna czarownica
Jako kilkulatka postanowiła, że zostanie geniuszem. I została. Czy najsłynniejsza intelektualistka Ameryki podpisała pakt z diabłem? O jej walce o nieśmiertelność z okazji premiery pierwszego tomu „Dzienników” pisze Juliusz Kurkiewicz.

Hitler zmartwychwstanie…
…w roku 2015. To wtedy „Mein Kampf” po raz pierwszy od II wojny trafi pod niemieckie strzechy i do szkolnych bibliotek. Brunatną biblię analizuje po latach Janusz Rudnicki.

Zabójca polonezów
Zanim roztrzaskał dumę PRL-u, oznajmił: „Gdy prowadzę ten samochód, przypomina mi się Brando, który w 'Czasie Apokalipsy’ charczy: horror, horror!”. Guru czy błazen? O Jeremym Clarksonie pisze Radosław Leniarski

Zachowuj się albo giń
Jeśli odwiedzasz pannę w jej domu, zrób to koniecznie nie wcześniej niż w samo południe, ale i nie później niż o 14. Jeśli targa tobą wściekłość – nie pisz e-maili. Podręczniki savoir-vivre’u, dawne i współczesne, przewertował Włodzimierz Kalicki

Ludzie jak mrówki
„To nie jest książka, którą można po prostu odłożyć na bok. Powinna być odrzucona z wielką siłą” – tak słynny biolog Richard Dawkins skomentował nowe dzieło równie sławnego kolegi Edwarda O. Wilsona. Dlaczego Harvard pokłócił się o książkę o owadach, opowiada Piotr Cieśliński

Yoko Ono cenzuruje
Wszystko, co wiąże się z którymś z Bajecznej Czwórki, traktuję osobiście. Dlaczego więc dziwnie się czuję, mając przed sobą „Listy” Lennona? Przecież to cacuszko – pisze Filip Łobodziński.

Skandal w astralu
Jedyną w Polsce wylęgarnią demonów było przed wiekiem Zakopane. Telewizji nie było, internetu nie było, nawet latarń nie było. Wokół wirowały prątki Kocha i duchy. O spirytystycznym hobby Witkacego pisze Jan Gondowicz.

Dziękujemy ci, traumo
Flaubert spał z trupami pod jednym dachem, James omal nie spłonął w pożarze, Rimbaud został zgwałcony. Te i inne wstydliwe tajemnice słynnych pisarzy, bez których nie byłoby paru arcydzieł, ujawnia Marcin Sendecki.

Spin doktor Cyceron

Najtańsze pochlebstwa, które normalnemu człowiekowi nie przeszłyby przez gardło, prezydent Obama wypowiada z wdziękiem. Nauczył go tego człowiek, który nie żyje od 2055 lat. O poradniku ze starożytnego Rzymu, który robi furorę w ogarniętej przedwyborczą gorączką Ameryce, pisze z Waszyngtonu Mariusz Zawadzki.

Ponadto w numerze znajdziemy tradycyjnie informacje o najlepszych nowościach kwartału; 50 książek, które czyta świat; rebusy Gawłowskiego oraz krzyżówkę Gondowiczów. „Książki. Magazyn do czytania” dostępny będzie w salonach prasowych oraz kioskach na terenie całej Polski.

Tematy: , , , ,

Kategoria: prasa