Jubileuszowe wydanie „Książek. Magazynu do czytania” z Fran Lebowitz na okładce w sprzedaży od 29 czerwca

24 czerwca 2021

„Książki. Magazyn do czytania” obchodzi 10. urodziny. Jubileuszowe wydanie pojawi się w punktach sprzedaży prasy we wtorek 29 czerwca, a w nim – jak zawsze – znajdziemy wiele literackich tematów.

„Pisanie jest zdecydowanie najgorsze. To okropnie trudne, szczególnie jeśli jesteś leniwa. A ja jestem naprawdę strasznie leniwa” – twierdzi Fran Lebowitz, bohaterka okładki jubileuszowego wydania „Książek. Magazynu do czytania”, która na lenistwie zbudowała całą swoją markę osobistą. W wywiadzie, który przeprowadziła Natalia Szostak, słynąca z sarkastycznego humoru pisarka, gwiazda serialu Netflixa „Udawaj, że to miasto”, prezentuje swoją filozofię życia, opowiadając o Nowym Jorku. Okazją do rozmowy jest „Nie w humorze” – błyskotliwy zbiór dowcipnych, zjadliwych felietonów jej autorstwa, który 11 sierpnia ukaże się po raz pierwszy w Polsce.

W czerwcowym wydaniu dwumiesięcznika pojawi się także materiał poświęcony Marcie Stewart. Jak pisze Joan Didion, kochamy ją (i nienawidzimy) nie za to, że jest staroświecką panią domu, ale za to, że dom opuściła z przytupem. W numerze przeczytamy o życiu i sztuce neandertalczyków, którzy w gruncie rzeczy nie różnili się od nas; o chaosie lat 20. XX i XXI wieku, a także niepublikowany dotychczas esej nominowanej do nagrody Bookera Marii Stiepanowej „Torebka Kareniny”.

Czytelnicy znajdą również listę 7 książek szczególnie polecanych na wakacje przez pisarzy i pisarki (m.in. Mariusza Szczygła, Zytę Rudzką i Małgorzatę Rejmer). Redakcja zaprezentuje rekomendacje najważniejszych nowości książkowych i kalendarium wydarzeń literackich na najbliższe dwa miesiące.

Listę książkowych nowości na wakacje znajdą również młodsi czytelnicy pisma – w dedykowanym im stałym dodatku „Książki dla Dzieci i Młodszych Dorosłych”. Można w nim będzie przeczytać m.in. o fenomenie ukończonej właśnie francuskiej „Lustrzanny”, wielotomowej powieści, w której zaczytują się dziś nastolatki i ich rodzice na całym świecie.

Z okazji 10. urodzin „Książek” na łamach najnowszego numeru będzie można zobaczyć okładki wszystkich numerów, które ukazały się od początku istnienia magazynu.

Jubileuszowe wydanie liczy 134 strony. Numer będzie dostępny w punktach sprzedaży prasy od 29 czerwca do 30 sierpnia w cenie 15,99 zł.

[am]

Tematy: , , ,

Kategoria: prasa